Libart

Firma Hakkında

Libart olarak, dünyanın her yerinden fark yaratmak isteyen mimarlar ve profesyoneller için hareketli mimari sistemler tasarlıyor ve üretiyoruz. Ürettiğimiz alüminyum ve cam teleskobik hareketli yapılar, daima yenilikçi, fonksiyonel ve dikkat çekicidir. Çözümlerimiz, tüm dünyada; restoran, kafe, otel, ticari tesisler, konutlar ve endüstriyel tesislerde tercih edilmektedir.
 
Ar-Ge, tasarım, mühendislik ve üretim faaliyetlerimizin ardında ise müşterilerimiz için yapılara ve hayata değer katan, her türlü hava şartlarına uygun, esnek yaşam ve çalışma alanları sağlama vaadimiz bulunmaktadır.
 
1992 yılında Türkiye’de kurulan Libart, 3 kıtadaki üretim merkezleri, 25’den fazla ülkede bulunan bayileri ile 20 yılı aşkın bir süredir yapı sektörü için kullanışlı çözümler sunuyor.

Libart Ürünleri

Videolar
Panora-Kinetic FC Rüzgar Kırıcı Sistemler Libart Rüzgar Kırıcı Sistemler Kinetic - FC

Panora Kinetik sistemler (FC ve FB), tamamen yapısal camla tasarlanmıştır. Sistem üzerinde yatay profil olmaması, FC sistemlerin sağladığı büyük bir farklılık olmakla birlikte, görüntü kirliliğinin öne geçmektedir. Herhangi bir yatay profil barındırmadığından dışarıyla kesintisiz bir ilişki kuran ve yüksek bir geçirgenlik sunan Kinetic sistemler, konut, otel, avm, cafe-restoran gibi çok geniş bir proje tipolojisi yelpazesine hitap edebilir.

Panora-View Giyotin Pencere Sistemleri - I

View sistemler, cam pencere kanatlarının dikey hareketle açılıp kapandığı (giyotin hareketiyle) pencere ve kapı sistemleridir. Tüm modeller; ısıcamlıdır, yalıtım sağlamak üzere dizayn edilmiş, iç içe geçebilen, kenetlenebilen çerçevelere sahiptir. Sistemde dikey profil bulunmaz, bu özellik kesintisiz, panoramik manzara sunar. İçerdiği çok büyük ve ağır cam levhalardan ötürü, sistemin en büyük önceliği kullanıcıya kusursuz güvenlik sağlamasıdır. Bu yüksek düzeyde güvenliği ve bakım gerektirmeyen kullanımı sağlamak için Libart, hata önleyici çalıştırma mekanizması içeren bir sonsuz vida sistemi tasarlamıştır. (Rakiplerimiz ürettiği sistemlerde, kırıldığında potansiyel tehlike haline gelen ya da sık denge ayarı ve bakım gerektiren kayış, kemer ve zincir mekanizmaları kullanmaktadır).

Evolution LeanTo Libart - Godfrey Hotel - Teleskobik Yapılar

6.30m x 24m Yangına dayanıklı Policarbonat Kaplama 7m x 24m E tip Dayalı (lean-to) sistem, R1 Açılış Yönü, Yalıtımlı cam kaplama 13.4m kayar ve katlanır cam kapılar Bu proje Architectural Digest tarafından Hareketli Çatı sistemine sahip en iyi yedi restoran listesine girmiştir.

Evolution Freestanding Libart - Babylon Beach Club - Hareketli Yapılar

Çözümler: Restoran ve Kafe Sistem: Yapılar (Evolution Freestanding (Bağımsız)) Ölçü: 8m X 7.20m h. 3.40m Kaplama: 6mm Tentesol Blue Mavi+ 14 + (4+4) Şeffaf.

SolaGlide Libart - Polenez Grill Teleskobik Çatı Pencereleri

"Tüm masaların cam kenarında olduğu bir restoran düşünün! Libart haraketli çatı sistemleri ile bu mümkündür. Fotoğraflarını gördüğünüz restoran İstanbul da Paladium Tower’ın altında bulunan Polonez Grill restoranıdır. Paladium Tower sakinleri, ofis çalışanları ve konut sahipleri bu restoranda zaman geçirmekten keyif alıyorlar. Bunun en büyük nedeni, doğal ışık geçirgenliği sağlayan cam sistemdir.6mm Coolplus Temperli Cam + 14mm Hava Boşluğu + (4+4) Lamine Cam ile mekana doğal ışık girerken zararlı UV ışınları engellenerek konforlu bir atmosfer yaratılabiliyor. Sabit bir çatının sağlayamadıkları hareketli bir sistem ile elde edilebiliniyor. Düşünün ki dışarıda harika bir hava var, kim içerde oturmak ister? Hava dışarıda olmaya elverişli olduğu an sistem kayarak açılıyor ve içeriye temiz havanın girmesini sağlıyor. Hava şartları masalarınızın dışarda olmasına uygun olmadığı an sistem bir tuş ile kayarak kapanıyor ve mekanınızı kötü hava şartlarına karşı koruyor. Libart sistemleri proje gereksinimlerine göre statik hesaplamaları yapıldığından yoğun kar yağışlarında bile sistem yapısal olarak dayanıklıdır. Kar yağdığı zaman restoranın misafirleri içeceklerini ve yemeklerini tadarken kar yağışını keyifle izleyebilirler. Sistemin tamamen cam olmasından dolayı işletme doğal gün ışığından maksimum seviyede yararlanmakta. Güneş batmadan aydınlatma masrafları olmamasından dolayı yıl boyu tasarruf yapmakta. Doğal gün ışığının içeriye süzülmesi sayesinde tüm masalar cam kenarında konumlanmış gibi ferah ve aydınlık. Libart hareketli mimari sistemlerinin ısı cam kaplama kullanmasından dolayı “içerinin rahatlığı ve dışarının ferahlığı” aynı atmosferde yaşanabilmekte. "

Libart

Teklif İste

Gönder