Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • 2021

Farklı geleneklerin zenginliği ile karakterize edilen Türkiye’nin en kalabalık şehri ve kültür başkenti İstanbul’da, ultra-modern ve inovatif teknolojiler kullanılarak inşa edilen Medicana Ataşehir Hastanesi’nin; lobi alanından polikliniklerine, hasta bekleme noktalarından, doktor ve hasta odalarına kadar her mekân, iyileşme sürecini destekler nitelikte tasarlanmıştır. Malzeme ve renk seçimleri, formlar, aydınlatma ve dekoratif objelere kadar tüm detaylar ince nüanslar düşünülerek planlanmıştır. Medicana Sağlık Grubu’nun sağlık mimarisi alanındaki çeyrek asırlık tecrübesini aktardığı Medicana Ataşehir Hastanesi’nde, teşhis ve tedavi üniteleri, hasta odaları ve bekleme alanları, güvenliğin yanı sıra hasta ve hasta yakınlarının beklentileri göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Medicana Ataşehir Hastanesi Projesi, tüm tıbbi branşlarda uzman sağlık profesyonellerine ve teknolojik altyapıya sahip, İstanbul'un en önemli sağlık merkezlerinden biri olacak teknik donanıma sahiptir. Pandemi döneminde edinilen deneyimlerin ışığında tasarlanan bu sağlık kompleksinde, modern, dingin ve yalın bir mimari tasarım dili benimsenmiştir. Çağdaş hizmet anlayışı ön planda tutularak, hastalar, hasta yakınları ve çalışanlar için üst düzey konfor sunan iç mekanlar dizayn edilmiştir.

İstanbul'un finans ve trend merkezi Ataşehir’de yer alan hastane, tüm İstanbul'a ve uluslararası hasta turizmi için yurtdışından gelen misafirlere hizmet verdiği için oldukça geniş bir proje alanına sahiptir. 200 yatak kapasitesine sahip 30 bin metrekare kapalı alanda kurulan Medicana Ataşehir Hastanesi’nde, temel ihtiyaçların eksiksiz karşılandığı standart odaların yanı sıra, refakatçi için ekstra alanlar içeren suit odalar ve çocuklar için tasarlanan pediatri odaları da mevcuttur.

Durlum ürünlerinden LIVA ve LOOP metal tavanlar, Medicana Ataşehir Hastanesi’nin modern, kusursuz ve yenilikçi tasarım anlayışına mükemmel bir biçimde uyum sağlar. Giriş ve bekleme alanında, bronz renkli LIVA metal tavan, ferah ve geniş bir etki ile ziyaretçiler üzerindeki ilk olumlu izlenimi yaratmakta başarılı bir rol oynar. Durlum’un LIVA metal tavan panellerinin birbirine dik açıda yerleşimi ile oluşan hareketli kompozisyonu ve %95'ten fazla serbest tavan kesiti sayesinde açık ve homojen bir tavan görünümü elde edilmiştir. Diğer alanlarda çokça kullanılan Durlum’un akustik olarak optimize edilmiş LOOP metal tavanı, PUNTEO-J60 LED spot armatürler ile kusursuz bir entegrasyon sağlar.