Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Rönesans Holding

  • 2018

745.000 m2 arsa ve 470.000 m2 toplam inşaat alanına kurulmuş olan, 1.355 yatak kapasiteli Bursa Şehir Hastanesi’nin; Bursa ve çevre illerine dünya standartlarında sağlık hizmeti sunması planlanıyor. Ortak bir çekirdek yapı etrafında konumlandırılan dört kule ve ek bina yapılarından kurulmuş olan kampüste ana hastane binasına yerleştirilmiş olan, dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip 859 sismik izolatör; olası bir deprem sırasında ve sonrasında tüm operasyonel faaliyetlerin depremden etkilenmeden sürdürülmesini mümkün kılıyor. 

Leed Gold standartlarına uygun olarak tasarlanan hastane, ‘Çevreye Duyarlı Yapı Sertifikası’ olan "LEED Gold Sertifikası"na sahiptir.

BELENCO

Bursa Şehir Hastanesi tezgahlarında (ilaç hazırlama alanları - hemşire odaları), LGA Qualitest GMBH tarafından verilen hijyen sertifikasına sahip Belenco Kuvars Yüzeyler ürünleri kullanılmıştır. LGA sertifikası; %90’ın üzerinde kuvars minerali içeren Belenco Kuvars Yüzeylerin kolay temizlendiğini, temizlik sonrası mikrobiyolojik hijyen acısından tamamen güvenli olduğunu onaylar. Projede 2500 metrekare alanda kullanılan Belenco 4227 Fairy White diğer tüm Belenco ürünleri gibi insan sağlığı için zararlı düzeyde herhangi bir gaz salınımı gerçekleştirmez. Belenco ürünlerinin bu özelliği prestijli bir kurum olan uluslararası Greenguard tarafından da belgelendirilmiştir. Belenco Kuvars Yüzeyler iç mekan hava kalitesini arttıran ürün özellikleri ile okullarda, sağlık kurumlarında ve diğer tüm yaşam alanlarında güvenle kullanılır.

BEKAERT

Projede Murfor RND/Z-5-150 (58 bin metre) kullanıldı. Murfor® RND, duvarların güvenle inşa edilebikmesi için sektörün uzman kuruluşu Bekaert tarafından tasarlanmış duvar donatısıdır. Günümüzün zorlu endüstri standartlarına uyumlu Murfor® RND, duvarların dayanımını ve yapıyla bütünlüğünü önemli ölçüde artırır.