Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • BT Mimarlık

  • AVM Grup Yapı San. ve Tic. A.Ş.

  • 2020

Proje yönetimi ve geliştirme danışmanlığı hizmetleri sunan küresel danışmanlık şirketi WEglobal'in Ankara, İncek'teki genel merkezinde, çalışanların rahatlığı ve yaratıcılığı ön planda tutulmuştur. Şirketin yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri ve toplumsal konulara duyarlılığı ile tutarlı bir şekilde başlayan ve ilerleyen tasarım sürecinde sürdürülebilirlik, ulaşılalabilirlik, takım çalışması, birliktelik ön planda olmuştur.

Yapının bodrum katlarında yer alan, spor merkezi, playsation/oyun alanı, kafe, dinlenme alanı, katlara yayılmış mutfak istasyonları gibi sosyal ve rahatlatıcı alanların oranı toplam çalışma alanlarına neredeyse eşit ele alınmıştır. Geleneksel ofis yapılarındaki hiyerarşik düzenin olmadığı, “makam odası” kavramını tamamen altüst eden yapılaşmada, şirket sahipleri için bile özel kişisel odalar veya masalar ayrılmaksızın, tüm çalışanların açık ofisleri kullanabileceği, ağırlıklı olarak da farklı büyüklüklerde toplantı odaları tasarlanmıştır.

Yapının dış mekan aktivitelerini teşvik edecek şekilde, bahçe kotlarında dışa açılan sosyal alanlarla, çevresi ile de güçlü ilişkiler kurması hedeflenmiştir.