Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Emlak Konut GYO

İstanbul’un bölgesel ve küresel bir finans merkezi olmasını hedefleyen, yaklaşık 300.000 m2 alan üzerine kurulması planlanan, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Projesi; kamu bankaları,kamu kurumları ile özel sektör mülkiyetindeki arsalarda geliştirilecek projeler ile yenilikçi ve sürdürülebilir gelişimin temsilcisi ve öncüsü olmayı hedefliyor.

İNTEK KALIP - Halk Ofis Kuleleri

Halk GYO Kuleleri projesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olarak, proje dâhilindeki arsa üzerinde hayata geçirilen ve 46 ve 34 katlı iki ofis kulesi ve 8’er katlı üç ticari binadan oluşan bir karma projedir. Toplam inşaat alanı 409.664 m2 olan 46 katlı ofis kulesi inşasında, maksimum iş güvenliği, verimlilik ve rüzgardan korunmak amacı ile 2,5 katı kapatan ‘’RT” rüzgar koruma perdelerini kullanılmıştır. 

YDA İnşaat, Ankara’daki “YDA Söğütözü Residences & Offices” ve “YDA Center” projeleri için İntek’ten satın aldığı “RT” rüzgar koruma perdelerini, söz konusu projeler tamamlandıktan sonra 46 katlı Halk ofis kulesine entegre etmiştir. Firma entegre edilen malzemeler haricinde ihtiyaçları belirleyip sadece eksik malzemeleri tedarik etmiştir. Böylece “RT” rüzgar koruma sisteminde önemli bir tasarruf sağlanmıştır.

Rüzgar koruma perdeleri, özellikle çok katlı yapılarda iş güvenliğini, çalışma konforunu ve buna bağlı olarak verimliliği arttıran aynı zamanda çevredeki insanları da koruyan mükemmel bir güvenlik sistemidir. Çalışılan katlarda, binanın tüm cephesini kapatarak, çalışanların yüksekten ve hava koşullarından etkilenmeden çalışmasına olanak sağlayan bu sistem, binadan dışarıya herhangi bir malzemenin düşmesini engelleyerek çevredeki insanları da korur. Sistem kule vince ihtiyaç duymadan hidrolik ekipmanlar vasıtası ile yükseltilebildiği gibi istenen durumlarda kule vinçle de yükseltilebilir. Sistemin ilk kurum ve iş bitimindeki söküm aşamalarında kule vince ihtiyaç vardır.

Sökülen kalıp malzemelerinin rüzgar koruma panelleri tarafından kapatılan cephelerden çıkartılarak üst katlara taşınabilmesi için panellerin alt kotunda 4 takım “malzeme çıkartma” platformları oluşturulmuştur. Bu platformlar, panellere bağlıdır ve panellerle birlikte hareket eder.

ALİMOĞLU MARBLE - Alışveriş Merkezi

Projenin en alt katında bulunan alışveriş merkezinin peyzaj düzenlemesi ve kolon kaplamalarının doğal taş tedariği ve uygulaması Alimoğlu bünyesinde yapılmaktadır. Bu proje kapsamında; Light Travertine, Noche Travertine, Silver Travertine, Pietra Grey doğal taşları kullanılmıştır.  

QUBI

İş GYO’nun gerçekleştirdiği finans merkezi projesi, dünyanın en büyük 5 finans merkezinden biri olmayı hedefleyen İFM’nin kalbinde yer almaktadır. Projede Qubi, VC 7200, VC 7700, DA1, DA3,akustik ağır bariyer, firefoam ürünleri ile yer almaktadır. 

DUOWIN

Projede Duowin Duowin Plus Motorlu Giyotin Pencere Sistemleri ile yer almıştır.