Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83

İstanbul’un Anadolu yakasında mevcut bir ofis binasının 7. katında konumlanan proje, elektromekanik sistemlere dair altyapı güncellemesinin yanı sıra 50 kişilik bir ofise hizmet verecek modern bir mekân yaratma hedefiyle tasarlandı.
 
Sınırlı doğal ışık, alçak tavan ve cephe ile uyumsuzluk teşkil eden kolonların yarattığı verimsizlik ile mücadele etmek için plan çözümü, 3 ana blok ve bu blokların etrafını saran ve tüm kullanıcıların cepheden ortak faydalanmasını sağlayan açık ofis ve sirkülasyon alanları üzerine kuruldu. Kapalı bloklar; yönetim kurulu üyelerinin odaları, idari personel ofisleri ve operasyonel program elemanları için rezerve edildi.
 
Açık mekân ile bağlantısı yerden tavana şeffaf cam bölmeler ile sağlandı ve bu sayede gün ışığından maksimumda faydalanıldı. Sade ve öz malzemeler kullanılarak ferahlık ve mekansal süreklilik sağlandı.
 
Serbest plan esneklik ve iletişim imkânı verirken bireysel kullanım için yaratılan kapalı mekanlarla gerekli mahremiyeti de sağlayan güncel bir ofis ortamı yaratıldı.
 
Fotoğraflar: Büşra Yeltekin