Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • IMAK OFFSET

  • 2018

Şeffaf ve akıcı bir tasarım anlayışı ile ofis projelerinde farklı bir yaklaşım sergileyen EDDA Mimarlık, Imak Ofset için Esenyurt’ta konumlanan yeni yönetim ofisi binasının iç mekanlarını tasarladı. Çekirdekte kurgulanan sosyal alanlar etrafında tasarlanan departmanlar ile çalışanlar için keyifli bir ortam oluşturulurken kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile çalışan motivasyonunun en üst noktaya çıkarılacağı bir tasarım hedeflendi.

Ofis ihtiyaçları ve kullanıcı talepleri göz önüne alınarak modern ve şeffaf bir tasarım dili ile bütünleştirilen fonksiyonel anlayışa, ofis projeleri ile örnekler sunan EDDA Mimarlık, Imak Ofset Yönetim Ofisi’nin iç mekanlarını yine kendine özgü, dinamik ve işlevsel bir stilde tasarladı. Farklı tasarım öğelerinin özgün bir şekilde birleştirilmesi ile canlı ve motive edici bir çalışma ortamı sunan EDDA Mimarlık, kullanılan renkler, malzemeler ve iç peyzaj çalışmaları ile firmanın kurumsal kimliğini ön plana çıkaran, teknolojiyle entegre, kullanıcı iletişimini üst düzeye taşıyan bir ofis ortaya çıkarmayı hedeflemiştir.

İmak Ofset’in 2500 metrekare alanda yer alan yönetim ofis katlarını tasarlayan EDDA Mimarlık, işverenin isteği doğrultusunda farklı fonksiyonlar ve departmanların dağılımını üç ayrı kata yaymış. Yönetim ofisi girişi, dairesel formda tasarlanarak karşılama ve bekleme alanları şekillendirmiştir. Bu anlayışla tavan, aydınlatma ve mobilyalara da bu organik formlar yansıtılarak mekanın kendi içerisindeki üç boyut etkisi devam ettirilmiştir. 1.katta firmanın ürünlerinin yer aldığı showroom ve toplantı odaları, 2.katta dinlenme odaları ve özel banyoları ile beraber yönetici odaları, yönetim kurulu toplantı odası, pazarlama ve satış departmanları ile tüm ofis çalışanlarının kullanımına yönelik kafe ve oturma alanları tasarlanmıştır.

Kullanıcı isteklerinin de etkili olduğu renk seçimleriyle departmanlar arasında çeşitlilik oluşturulurken, çalışma ekibini yoğun iş temposu içerisinde dinamik tutacak canlı renkler, sıcak malzemeler ve iç peyzaj ile tasarımda dinamik ve modern bir stil yakalanmıştır. Yönetici odalarında ise kullanılan halı, mermer, doğal ahşap ve metal gibi malzemeler ile yakalanan, daha yalın bir çizgi olmuştur. 170 kişilik yemekhane ve açık teras ayrıca masa tenisi ve langırt ile çalışanların sosyalleşip günlük stresini atabilecekleri sosyal alanlar ile beraber 100 kişilik eğitim ve seminer odası ve yurtdışından gelen misafirler için düşünülen süit odalarını 3. katta konumlandıran EDDA Mimarlık, sunduğu yenilikçi ve yaratıcı çözümler ile geleneksel kalıpların ötesine geçen bir çalışma ortamı sağlamıştır.