Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • IFB Group A.Ş.

  • Aderans Mimarlık -İnşaat

  • 2017

Kağıthane Tekfen Ofispark içerisinde yer alan 700 m2 ofis düzenlemesi 2018 yılında konsept tasarımları, iç mimari projeleri ve uygulama kontrol/koordinasyonu Gnt İç Mimarlık tarafından, müteahhitlik hizmetleri Aderans Yapı tarafından 2017 yılında tamamlanmıştır.

Girişten itibaren firmanın vizyonunu yansıtacak yenilikçi, aydınlık ve enerjik bir konsept ofisin genelinde görülmektedir. Giriş bankosu ve bekleme alanının aydınlık olmasına farklı dokulardaki beyaz mermer seçimleri katkı sağlamaktadır. Zeminde kullanılan blok mermer Bianco Spider, doku devamlılığı sağlanarak ''bookmatch'' desenleri ile göze çarpmaktadır. Giriş bekleme alanındaki duvarda dikey bahçe uygulaması ile yeşilin enerjisi iç mekana taşınmış, renkli bekleme koltukları Nurus'tan seçilmiştir. Yine giriş alanında bulunan yuvarlak formdaki halı mekana özel olarak dokutulmuştur. Ofisin genelinde Nurus mobilyalar tercih edilmiş, ortak çalışma alanında çalışma grupları tavan dekorları ve renkli cam bölücüler ile enerjik bir etki yaratılmıştır.

Ofis alanı içinde yer alan orta çekirdek etrafında servis alanları planlanarak, ofisler dış doğramaların olduğu cephelere planlanmıştır. Orta aksta çalışanların sosyalleşebilmesi amacıyla self-servis bölgesi oluşturulmuştur. Bu alanda da canlı bir renk tercih edilerek ara verilen zamanlarda renklerin algılara etkisi ile çalışma temposunun arttırılması hedeflenmiştir. 

Kullanılan renkler firmanın bünyesinde bulunan şirketleri temsil etmekte, firma kültürü ve imajı bir bütün olacak şekilde tasarıma dahil edilmiştir.