Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • General Electric

  • 2018

General Electric firmasının Ankara, Kentpark’ta yer alan ofisi 3,200 m²’lik alana ve 250 kişilik personel kapasitesine sahip bir ofis olarak tasarlanmış ve uygulanmıştır. Açık ofisler, paylaşımlı çalışma alanları, konteynerlerden oluşan toplantı odaları, sosyal toplanma alanları, mola alanları, projenin temel mekanları olarak firmanın kurumsal yapısını yansıtacak şekilde sınıflandırılmıştır. Proje başlangıcındaki mevcut kapalı mekanlar General Electric firmasının uluslararası standartlarına uyum sağlayarak, açık ofis yapısına dönüştürülmüştür. Diğer bir değişle, mevcut mekanın öncülüğünde açık ofis kültürüne geçiş sağlanmıştır. Güçlü tasarım vurgularının, hızlı ve ekonomik alternatiflerle birleşiminden doğacak en iyi ve en doğru sonucu elde etmek hedefi ile hareket edilmiştir.  

Tasarım kararlarındaki belirleyici unsurlar ihtiyaç analizleri üzerine, güncel akımları özgün şekilde barındıran, modern bir çizgi ve açık alanda çoğulcu çalışmayı destekleyen bir yaklaşım olarak ele alınmıştır. Brüt beton ve ahşabın tezatlığındaki uyumu çevreci bir yaklaşımla vurgulayan, aynı zamanda genel tasarımı sembolize eden, paylaşımlı çalışma masaları projeye özel olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. 

Uluslararası alanda en önemli mühendislik firmaları arasında yer alan General Electric’in çalışma sahalarında kullanmakta olduğu malzemeler yeni bir yorumla, mekan içerisinde mekan kurgusuna entegre edilmiştir. Bu yeni yorum firmanın kurumsal rengi turkuvazın, endüstriyel tasarımın vazgeçilmezi antrasit rengin, motivasyon ve mutluluğun temsilcisi turuncunun kombinasyonu ile vurgulanmıştır. Aydınlatma tasarımında ise endüstriyel çizgiye atıf yapan sarkıt aydınlatmalar,  lineer LED ve spot aydınlatmalarla bir arada kullanılmıştır.