Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Alce Elektrik A.Ş.

  • 2011

Tasarımda öncelikli olarak Alce Genel Müdürlük binasının yönetim ve operasyonel ofisler ile yeni kurumsal kimliğinin ön plana çıkacağı genel mahallerin yeniden kurgulanması hedeflendi. Kullanımına devam edilen bina içerisinde oluşturulan senaryoya göre mimari uygulamalar hayata geçirildi ve devam eden süreçte dış cephenin renovasyonu ile birlikte proje sonuçlandırıldı.

Kapalı ve birbirleriyle iletişimi kesilmiş olan eski mekan yapısı; açık, sürekli iletişim halinde ve çalışma düzenini daha aktif hale getirecek şekilde yeniden tasarlandı.

Yeni mekansal kurgu gereği tercih edilen detaylar ve malzemeler mimari tasarımın bütünlüğü içerisinde özel olarak oluşturuldu. Mulaj gibi oluşmuş yapı üzerine giydirilen yeni öğeler tasarımın başından uygulamanın sonuna kadar sürekli etkileşim halinde dönüşerek kendilerine hayat buldular.

Mekanları oluşturan seperasyonlar özellikle şeffaf bırakılırken, oluşturulan çekirdek ve mahal geçişlerindeki masif yüzeyler birbirlerine akmakta, mekan tanımları hacimlerin farklılığı ile sağlanmaktadır.