Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • ODA.projects

Elli yıllık tarihiyle Ordu şehrininin en önemli sivil mimari yapılarından olan konağın yeniden işlevlendirilerek kullanılması (adaptive reuse) için hazırlanan projeyle, konak her katın birbiriyle bağlantılı olarak çalışabileceği bir yapıya büründürüldü.

Konağın kendine has üslubuna, ODA.Projects'in tarzı eklendi ve konak, yemek, kahve, salon, ofis ve toplantı odaları gibi işlevleri bünyesinde bulunduran sofistike bir şehir kulübüne dönüştürüldü. Konağın ön ve arka bahçesi farklı konseptlerle kafe ve restoran hizmet verirken; bahçeler ise peyzaj öğelerinin de kullanılmasıyla yeşilin içerisinde tarihin keyfine varabilmek için tasarlandı. Konağın bodrum katında, mutfak ve personel alanlarının yanında üçüncü nesil kahveci, konağın kendine has mimari üslüp korunarak konumlandırıldı. Zemin katta yer alan çikolata butiği, yine tarihi bir piyanonun ezgileriyle hizmet veriyor. Oyun odası, insanlara farklı bir alternatif sunarken restoran kısmında ise tatlar mimariyle harmanlanıyor.

Konağın, üst katları ofis toplantı alanları ve lounge olarak tasarlandı. Bütün bunlar, konağın tarihine saygı içerisinde yaklaşırken, aynı zamanda konağa yakışan detaylarla donatıldı.