Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
  • Etüd Mimarlık

Baykar, hızlı değişen ve çetin rekabetin yaşandığı insansız hava aracı sistemleri sektöründe, alanında öncü sistemler ve alt sistemler üreterek milli savunma sanayisinin teknik altyapısına katkıda bulunmaktadır.

Firmanın bu yoğun çalışmalarının başladığı dönemde yeni bir fabrika ihtiyacı ile proje çalışması başlatılmıştır. Proje deneyimleri ve firma ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyaç listesi, Etüd Mimarlık tarafından oluşturulmuştur. Arsanın tamamı kullanılarak proje şekillenmiştir. Üretim holü, uçak kanat boyları dikkate alınarak tasarlanmıştır. Dolu çelik sistem ile doğal aydınlatma dikkate alınarak tasarım tamamlanmıştır.

Proje, müşavirlik anlamında devam ettirilmiş ve müteahhit seçimi dahil tüm koordinasyon ve proje yönetimi Etüd Mimarlık tarafından yapılmıştır. Ön görülen süre içerisinde tamamlanan fabrika, imalata geçirilmiştir. Projenin tamamlanması sonrası ilerleyen yıllarda, Faz 2, Faz 4 ve bazı ek binalar da Etüd Mimarlık tarafından projelendirilmiştir. Faz 4 Bina inşaatı 2023 yılında tamamlanmıştır.

Proje Künyesi

Tasarım Ekibi: Can Özsavaşcı, Selim Velioğlu, Erce Funda, Zeynep Çırak
İşveren: BAYKAR Makina
Proje Başlangıç Yılı: 2016
Proje Bitiş Yılı: 2016
İnşaat Başlangıç Yılı: 2016
İnşaat Bitiş Yılı: 2017
Toplam İnşaat Alanı (m2): 27.685  m²