Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kaleseramik
Kaleseramik

Kaleseramik

  • Büyükdere Cad. Kaleseramik Binası, 34330, Levent, İstanbul, Türkiye
  • 0212-3715253
  • www.kale.com.tr 
Türkiye’de seramik sektörünün lideri Kaleseramik, seramiğin Kale’si olarak; 66 yıldır bu topraklarda üreten, kazandığını yine bu topraklara yatırarak, büyüyen bir değer.
 
Türkiye’de seramik sektörünün kuruluşuna ve gelişimine öncülük eden Kaleseramik; Kale Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Merhum İbrahim Bodur tarafından 1956 yılında kuruldu. 1957 yılında da Türkiye'nin ilk seramik karo üreticisi olarak Çanakkale Seramik Fabrikaları’nın temeli atıldı.
 
Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş ve Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. 2000 yılında tek çatı altında birleşerek, yoluna "Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş" ismiyle devam etti.
 
Kurulduğu günden bu yana sürdürülebilir üretim teknolojisi, yenilikçi anlayışı ile sektöre ilkleri taşıyan Kaleseramik’in bugün bünyesinde kaliteli ürünleri ile özgün tarz arayanlar için stil sahibi mekanlar yaratan Çanakkale Seramik, köklü marka deneyimini ürün gamına yansıtan ve  geliştirdiği yenilikçi ürünlerle hem sektörün hem de mimarlık kültürünün gelişimine öncülük eden Kalebodur, büyük ebat ve eşsiz tasarım olanakları ile seramik kaplama ürünlerini alışılagelmiş kullanım alanlarının dışına çıkartan Kalesinterflex, çevre ve insan sağlığına dost ürünler ile banyo tasarımına modern bir bakış açısı kazandıran Kale Banyo ve mutfak keyfini eşsiz bir deneyimi dönüştüren, yaşayan alanların yenilikçi yüzü olan T-One gibi güçlü markalar bulunuyor.
 
Çanakkale Çan ve Semedeli, Yozgat Yerköy ve Balıkesir Bandırma’daki dört ayrı lokasyonda üretimini sürdüren Kaleseramik, yıllık 56 milyon metrekare üretim kapasitesi ile Türkiye’nin 1., Avrupa’nın 5., dünyanın 18. en büyük seramik kaplama malzemesi üreticisi konumunda bulunuyor.
 
Seramik kaplama malzemeleri, seramik sağlık gereçleri, armatür ve banyo mobilyası ürün gruplarında yılda 4.500’ün üzerinde ürün çeşitliliği ile sektörüne öncülük eden Kaleseramik, her yıl yaklaşık 200 çeşit yeni ürünü pazara sunuyor. Şirket, ayrıca ürünlerini ulusal pazarın yanı sıra yurt dışında da 86 ülkede müşterilerine ulaştırıyor.
 
Global marka yolculuğu kapsamında yatırımlarını sürdüren Kaleseramik, 2023 yılında hizmete aldığı ve yıllık 1,5 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip 3. Kalesinterflex Porselen Plaka hattı ile seramiğin geleceği olan büyük ebatlı porselen plaka üretimindeki küresel konumunu daha da güçlendirdi.
 
İstanbul Sanayi Odası- İSO tarafından 2023 yılında açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi listesinde 168’inci sırada yer alan Kaleseramik; yurt içi ve yurt dışı büyüme hedefleri doğrultusunda, 27 Temmuz 2023’te şirket paylarının yüzde 21,25’lik kısmını halka açarak, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.
 
Türkiye’nin seramik sektöründeki küresel bir değeri olarak, kurulduğu günden itibaren daha iyi bir dünya yolunda üretimini sürdüren Kaleseramik; Cumhuriyet’in 2. yüzyılında da sektöründe ülkemizin lokomotif gücü olmaya devam ediyor.