Yalıtım Levhası, Yalıtım Paneli, Yalıtım Rulosu, Boru ve Şilte

Kingspan Sandviç Panel Firesafe (Yangın Direnci Yüksek) IPN Yalıtımlı

Cladrack Panel, dış giydirme raf sistemleri için ideal yapısı ile üst düzey ısı ve nem yalıtımı sağlanması mümkündür. Yüksek yalıtım performansı ile enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır, tasarruf sağlar. Hızlı ve kolay montaj avantajı sunar.

Kingspan Soğukdepo Paneli

Soğuk depo panel sistemleri, gıda işleme, derin dondurucu, Donmuş / soğuk depo ve biyo-teknoloji ve ilaç endüstrileri için temiz odalar gibi sıcaklık kontrollü ve hijyenik ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yangın direnci yüksek, hijyenik ve fiberden bağımsız yalıtılmış panel sistemleri iç ve dış duvarlar, çatılar ve tavanlar için uygundur. Tüm tesis tipleri mümkün olup, yüksek yalıtım performansı ile enerji tüketimini önemli ölçüde azaltır, tasarruf sağlar. Hızlı ve kolay montaj edilebilirliği ile Minimum konstrüksiyon maliyeti ve montaj esnasındaki geçici yükleri taşıyabilen geniş açıklıklı tavanlar ve yekpare yüksek duvarlar yapmak mümkündür.

Hekim Yapı Genleştirilmiş Polistiren (EPS)

EPS beyaz renkli bir termoplastik malzemedir. 1m³ EPS hammaddesinde tipine göre 3-6 milyar tanecik bulunur. Malzemenin % 98'i hareketsiz havadır. Karbon takviyeli EPS, gri rengini bileşiminde bulunan grafit reflektörlerden alır. Isı yalıtımı grafit reflektörlerden dolayı beyaz EPS 'ye göre daha fazladır.

Teknopanel Soğuk Depo Sandviç Panelleri

Belirli nem ve sıcaklık derecelerinde kontrollü olarak muhafaza edilmesi gereken, gıda, tıbbi ürünler, tarım ürünleri, v.b. saklanacağı soğuk depoların duvar ve tavan kaplamalarında kullanılan sandviç panellerdir. Poliüretan (PUR) ve Poliizosiyanurat (PIR) yalıtım dolgulu, 2 farklı birleşim detayında alternatifleri vardır. Soğuk depo sandviç panelleri mükemmel ısı yalıtımı ve enerji verimliliği sağlar ve hijyenik bir ortam sunar.

Teknopanel Grafit Ekspande Polistiren (EPS)

Grafit Teknopor (EPS), TS EN 13163 standardına göre homojen hücre yapısına sahip, ısı yalıtımı yapmak amacı ile üretilen ve kullanılan grafit takviyeli köpük malzemedir.

Metapanel A.Ş. Soğuk Depo Panelleri

Metapanel A.Ş. ısı yalıtımı, hava geçirimsizliği, hijyen, estetik, yangın izolasyonu gibi tüm ihtiyaçlara cevap veren izolasyonlu çatı ve cephe panellerinin yanı sıra asidik ortamlar ile gıda üretim tesislerinde kullanılmak üzere ürettiği CTP ve PET’li çatı paneli, ses izolasyonu için akustik taşyünü çatı ve cephe paneli, teras çatılar için PVC-TPO membranlı çatı paneli, konteyner ve prefabrik yapılar için H Cephe paneli ve soğuk depo paneli ile piyasanın tüm ihtiyaçlarına ürün gamı ile cevap verebilmektedir.

Profire Yangın Durdurucu Sonsuz Sargı/Promastop

Promastop-W Yangın Durdurucu çoklu boru sargısı, PVC, PPRC, PP, PE vb. yanıcı borular ile kauçuk vb. yanıcı izolasyon malzemesi ile kaplı olan metal boruların yangın duvarları ve döşemeleri üzerinde yaptığı geçişlerde uygulanır. Promastop-W intümesan (yangın anında genleşen) özellikli bir malzeme olup 4 saate kadar yangın dayanımı sağlar. 18 metre uzunluğunda olup, boru çapına göre ayarlanarak kolayca uygulanır. 2,5 mm et kalınlığına sahip olduğundan boru çevresindeki minimum boşluklara dahi kolayca yerleştirilebilir.

Teknosel Fibrangeo Taşyünü Isı Yalıtım Levhaları

FIBRANgeo taşyünü levhalar; endüstriyel işlemlerle iplik haline getirilmiş liflerin içinde erimiş taştan üretilmektedir. Tüm FIBRANgeo taşyünü yalıtım ürünleri Avrupa Standartlarında kalite ve güvenlik gereksinimlerini karşılar. Taşyünü yalıtımı; yangın korumasına karşı mükemmel performansının yanı sıra ısı ve ses yalıtım özellikleri ile geniş çapta tanınan doğal, inorganik ve lifli bir malzemedir. FIBRANgeo taşyünü, levha, rulo ve çeşitli boyutlarda dolgu olarak şekillendirilir ve nihai olarak paketlenir. Levhalar ve rulolar yüzeylerine koruyucu kaplamalı olarak da üretilebilir. FIBRANgeo taşyünü levhalar; endüstriyel işlemlerle iplik haline getirilmiş liflerin içinde erimiş taştan üretilmektedir.

Teknosel Polyiso Isı Yalıtım Levhaları

Firestone ISO 95+ GL Polyiso ısı yalıtım levhaları kapalı hücreli rijit yalıtım köpüğüdür. Yangın dayanımı, enerji korunumu, nem dayanımı, üstün mukavemeti ile çatı yalıtımına değer katar. Levhalar fizikel özellikleri sayesinde EPDM ve TPO membranlardan önce çatı yalıtım sistemine değer katar. Ticari yapı çatı sistemleri ile uyumlu, hafif, taşıması kolay yalıtım levhaları çelik, beton veya ahşap çatılara doğrudan uygulanabilir. Firestone ISOGARD™ ise; kaplama levhası olarak kullanılmak üzere tasarlanmış Polyiso levhalardır. Yüzeyi fiberglas kaplamalı, yüksek yoğunluklu, kapalı hücreli Polyiso köpük levhalardan üretilir. ISOGARD™ kaplama levhaları, trafik yoğunluğu olan çatılarda yükü yayar ve altındaki levhaları korur. ISOGARD™ levhaları, dayanım ile kolay uygulanabilirliği tek bir ürün altında birleştirir.

Teknosel Cam Köpüğü Isı Yalıtım Levhası

Belçika menşeili Foamglas ısı yalıtım levhası; saf camın erimesi ve pudra halindeki camla karbonun köpükleşmesi ile üretilen, sızdırmaz ve hava dolu milyonlarca hücrecikten oluşan bir malzemedir. Bu yapısı sayesinde düşük ağırlıkta ısı köprülerini engelleyerek maksimum yalıtım sağlar. Foamglas A1 yanmazlık sınıfındadır. Hava sızdırmaz hücre yapısı ile su, su buharı ve haşere geçirmez. Basınca karşı dayanıklıdır.

DKM İnşaat Darbe Sesi Yalıtım Membranı/TUNEX

Kauçuk esaslı ısı yalıtım malzemesi atıklarının geri dönüştürülmesi ile geliştirilen darbe sesi yalıtım membranı TUNEX, yapılarda katlar arası ses geçişini en üst seviyede engeller. Bunun yanı sıra düşük ısı iletkenlik değeriyle ısı yalıtımına da katkı sağlar.

KTL Yapı EPS Isı Yalıtım Levhası

Farklı renk ve yoğunlukta ısı yalıtım levhaları, karbon takviyeli ısı yalıtım levhaları, asmolen levhaları

Panelsan Çatı Karbonlu EPS Köpük

Panporkarbonlu, içerisinde küçük grafit parçacıklar içerir. Rengini içerisindeki grafit reflektörlerinden aldığı gibi, grafit ürünün enerjisini yani sıcağı ve soğuğu daha fazla reflekte eder.

Panelsan Çatı Polistiren Isı ve Nem Yalıtım Levhası

Ekspande polistren ısı ve nem yalıtım levhası olan Panboard, yüksek yoğunlukta enjeksiyon ve kalıp teknolojisi ile üretilen basma mukavemeti yüksek, yapışma ve sıva tutma özelliği kuvvetli, bünyesindeki nemi alınmış ısı yalıtım sistemleri ile ilgili malzemedir.