Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Kalekim İzopur Trans ile Balkon ve Teraslarda Kolay Uygulanan Su Yalıtımı!

Kalekim İzopur Trans ile Balkon ve Teraslarda Kolay Uygulanan Su Yalıtımı!

Kalekim’in şeffaf su yalıtım malzemesi İzopur Trans, her tür malzeme ile kaplı balkon ve teraslarda estetik bir kayba yol açmadan su yalıtımı sağlıyor. Şeffaf görünümlü İzoPur Trans ile seramik, granit, mermer gibi malzemelerle kaplı balkon ve terasların su yalıtımı için estetik kaybı ve mevcut kaplamayı kırmaya gerek olmaksızın su yalıtımını sağlamak mümkün. İzopur Trans, ayrıca cam tuğla, doğal taş, ahşap ya da bambu yüzeylerin korunması ve yalıtımında da kullanılıyor.

Teras ve balkonlarda yağmur ve kar sebebiyle biriken su, uygun tahliye önlemleri alınsa bile döşeme betonundan sızarak mekanlarda çeşitli sorunlara neden oluyor. Yine aynı şekilde bina yapımı sırasında balkon ve teras betonundaki eğim yetersizliği, uygulama kalitesindeki düşüş, gider borularının yetersiz bırakılması ve benzeri sorunlar zamanla suyun bina içerisine sızmasına neden oluyor.

Bu sorunlara çözüm olarak sunulan ve kolaylıkla uygulanabilen İzopur Trans, UV ışınlarına karşı, suya ve dona dayanıklı olup sararma yapmıyor. Yüzeyler estetik görünümlerini koruyarak uzun ömürlü su yalıtımına kavuşurken, aynı zamanda kolay temizlenebiliyor.

En İyi Sonucu Almak İçin Öneriler

Balkon ve teraslarda mevcut seramik üzerine su yalıtımı yapma imkanı sağlayan İzopur Trans Sistem uygulamasına seramik yüzey astarı olan 3455 İzopur Trans P ile başlanmalı. Uygulama yapılacak mevcut seramik yüzey temiz, kuru, sağlam ve toz, kir, yağ ve benzeri yapışmayı engelleyecek kalıntılardan arındırılmış ve yüzey nemi yüzde 5’in altında olmalı. Tek komponentli, kullanıma hazır, kolay ve hızlı uygulanabilen 3455 İzopur Trans P, parlak ve emici olmayan yüzeylerde üzerine uygulanacak su yalıtım malzemesi 3454 İzopur Trans ın tutunma gücünü artırır. Temiz ve kuru bir bez yardımıyla 3455 İzopur Trans P tüm yüzeye uygulanmalı. 

Sıra Uygulamada

3454 İzopur Trans, özel formülü sayesinde balkon ve teraslardaki mevcut seramik, fayans, cam gibi yüzeyler üzerine uygulanarak; sökme, kırma gibi zahmetli tadilat işleri gerektirmeden su yalıtım imkanı sunan poliüretan esaslı su yalıtım malzemesidir. 3454 İzopur Trans tüm yüzeyi ve derz aralarını kaplayana kadar fırça veya rulo yardımı ile en az iki kat olarak uygulanmalı. İlk katın uygulamasından 12 saat sonra (en geç 36 saat içinde) ikinci katın uygulamasına geçilmeli. Daha iyi su yalıtımı ve hava şartlarına karşı daha yüksek dayanım için üçüncü kat 3454 İzopur Trans uygulaması tavsiye edilir.