Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Yapı Kataloğu'nun BIMobject® Türkiye Tek Temsilciliğinin Sunduğu Pazarlama Fırsatları

Yapı Kataloğu'nun BIMobject® Türkiye Tek Temsilciliğinin Sunduğu Pazarlama Fırsatları

Yapı Kataloğu Türkiye’nin 1973 yılından beri yayında olan ve yapı malzemeleri alanında, çok önemli bir boşluğu doldurmuş ilk ve tek malzeme kataloğudur. 45 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkanı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle Yapı Kataloğu, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlıyor. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar Yapı Kataloğu’ndan ürün ve malzeme seçiyor, teklif alıyor ve satın alım yapıyor, ihale veya bayilik teklifi alıyor, detaylı bilgi sorguluyor.

2018 yılı itibariyle yepyeni bir altyapıyla yenilenen Yapı Kataloğu, kolayca aranabilir bir formatta geniş kapsamlı ürün, tasarım, marka, proje bilgisi sağlıyor ve mimarlara yeni ürünler, vaka analizleri (case study), sürdürülebilirlik, BIM ve diğer yeni teknolojiler hakkında en son konularda bilgiler, günlük güncellemeler, düzenli bültenler ve blog içerikleri sunuyor.

Yapı Kataloğu şimdi de yeni bir uluslararası işbirliğine imza atarak BIMobject®’in Türkiye tek temsilcisi oldu. Bu kapsamda Yapı Kataloğu, mimarlık ve yapı sektörünün dijital ortamdaki en güçlü yapıtaşlarından olan BIMobject®’i Türkiye’deki sektörel profesyonellerle buluşturmak için çok önemli bir platform haline geldi. Yapı Kataloğu bu işbirliği ile sahip olduğu üye firma portföyünü BIMobject® gibi günümüz mimarlık ve yapı teknolojisinin merkezinde yer alan çok önemli bir platformla buluşturarak sektörün bir adım daha öteye geçmesine büyük katkı sağlamayı hedefliyor.

BIMobject® Nedir?

BIMobject® günümüzde yapı sektöründe oldukça önemli yere sahip bir platformdur. Dünya genelinde bütün mimarlar, tasarımcılar, mühendisler firmaların bu portala yükledikleri ürün dosyalarını 3 boyutlu modelleme aşamasında rahat bir şekilde modellerine yerleştirip proje yönetimine ve tasarımına çok büyük katkıda bulunur.

BIMobject® BIM objelerinin yönetimini sağlayan, en hızlı şekilde büyüyen en geniş uluslararası platformdur. BIMobject® şu ana kadar:

 • 2,1 milyon profesyonel kullanıcıya sahip olma,
 • 40 milyondan fazla indirilen BIM objesine sahip olma,
 • Bünyesinde 10 milyondan fazla nitelikli rehber barındırma,
 • Tüm dünyada 1.550.000 kayıtlı BIM profesyoneline sahip olma,
 • 340 milyondan fazla ziyaret edilme gibi önemli özellikleriyle öne çıkar.

Neden BIMobject® Kullanmalısınız?

 • BIMobject® mimar, mühendis, tasarımcı vb. profesyonel kullanıcılarla üretici firmalar arasında bir köprü görevi görür, BIM objelerini en basit şekilde kullanıcıya iletir ve pazardaki AutoCAD, ArchiCAD, Revit gibi bütün BIM destekli yazılımlar için profesyonel geliştirme önerileri sunar.
 • BIMobject® sahip olduğu 27 farklı dil seçeneği, sağlam kalite güvencesi, geolokalizasyona dayalı araştırma, IFC sınıflandırmaları ve sertifikasyonları, yerel kullanıcılar ve kullanıcı göndergeleriyle direkt kontakt kurma olanaklarıyla uluslararası piyasada oldukça tanınmış bir platformdur.
 • BIMobject® sayesinde ürünlerinizin yerel ve global platformlarda tanınırlığı sağlanır, ürünlerinizin profesyoneller tarafından kullanılırlığı arttıkça marka değeriniz artar, bu da size yüksek oranda Tanıtım Bütçesi Dönüşü (R.O.I.: Return of Investment) sağlar.
 • Ürünlerinizin BIMobject® gibi bir platformda bulunması sizin yapı ve malzeme sektörlerinde daha güçlü bir şekilde yer almanıza olanak tanır. Sahip olduğu yazılım altyapıları sayesinde birçok profesyonel dünyanın her yerinden ürünlerinize ulaşabilir ve sizinle iletişime geçip profesyonel işbirliği kurabilir.
 • BIMobject® sahip olduğu alt platformlar aracılığıyla oluşturulan ürün kataloglarının sosyal medya üzerinden paylaşılmasını sağlayan yazılımı barındırır. Firma olarak ürününüzün sosyal medya üzerinden tanıtılması önemli bir pazarlama stratejisidir; fakat BIMobject’te yer alan ürünlerinizin BIMobject üzerinden direkt olarak veya mimarlar ve tasarımcılar tarafından projelerinde kullanıldığının sosyal medyada paylaşılması bu stratejiyi çok daha fazla büyütür.
 • Projelerin tasarım sürecinde BIMobject® sadece 3 boyutlu geliştirme değil aynı zamanda zaman, bütçe ve operasyon yönetimi de sağlar. Bu da ürünlerinizin proje yönetimine dahil olma sürecini hızlandırır, firma olarak sizin sağladığınız ürün bilgilerinin projenin hangi sahfasında kullanıldığına dair sizin geri bildirim almanıza yardım eder.

BIMobject® ile çalışmalısınız çünkü;

 • tüm dünyada 12’den fazla ofisle eş zamanlı danışmanlık hizmeti,
 • uluslararası talep yönetimi,
 • portalda indirilen bütün ürünlere kalite güvencesi,
 • dosya özelliklerinin her zaman üretici firmaya saklı kalmasını sağlama özellikleriyle sektörün öncüsü olarak yapı sektöründe önemli rol oynamaktadır.

Özetle, BIMobject® de aynı Yapı Kataloğu’nun ürünlerinizi ve firmanızı tanıtmak için çok çeşitli politikalara sahip olması gibi, ürünlerinizi hedef kitleye doğrudan ulaştırmak, marka bilinirliği sağlamak, uluslararası pazarda ürünlerinizin görünürlüğünü artırmak, pazarlama ve tanıtım bütçenize katkı sağlamak adına geliştirdiği stratejiler sayesinde ürünlerinizin en iyi ve doğru şekilde alıcıya ulaşmasına olanak sağlayan çok önemli bir platformdur. Markanızın ve ürünlerinizin hak ettiği değere sahip olması adına Yapı Kataloğu’nun BIMobject® tek temsilciliğinden yararlanmanız büyük önem taşımaktadır.

KONUYLA İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZE BURADAN ULAŞIN.