KYK

Firma Hakkında

Türkiye’nin lider yapı kimyasalları firmalarından KYK Yapı Kimyasalları, 2001 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. KYK Yapı Kimyasalları, portföyünde bulunan; yapıştırıcılar, derz dolguları, su yalıtım malzemeleri, ısı yalıtım malzemeleri, tamir harçları, zemin malzemeleri, sıvalar, astarlar, dış cephe boyaları, katkılar ve yardımcı malzemeleri ile tüm Türkiye’ye ve yurtdışında 20 farklı noktaya satış gerçekleştirmektedir.

KYK Yapı Kimyasalları, Eskişehir, Samsun, Adana ve Diyarbakır üretim tesislerinde yıllık 600 bin ton üretim kapasitesine sahiptir. Türkiye genelinde Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Samsun Bölge Müdürlükleri ile hizmet vererek, dağıtım, perakende ve uygulama yapan 270 ana bayi, 1.000 tali bayisi ile ürünlerinin yurt genelinde penetrasyonunu sağlamaktadır.

%100 yerli sermaye ile faaliyetlerine devam eden KYK şu an 116 farklı ürün ve 400 ürün çeşidi ile TSE, CE ve ISO belgeleri ile yönetim sistemleri çalışmalarını yürütmektedir.

ISO 9001 belgesi ile Toplam Kalite Yönetimi çalışmalarına başlayan KYK Yapı Kimyasalları, “Yapı kimyasalları sektöründe; çalışanı, bayisi, uygulamacısı, müşterisi ve tedarikçisi olmaktan gurur duyulan lider bir kuruluş olmak” vizyonuna ulaşmak için her geçen gün sahip olduğu yönetim sistemlerini geliştirmektedir. Bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda, öncelikle; OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Standardı belgelerini almıştır. 2014 yılında ise, sektörde bir ilk olarak entelektüel sermayenin korunması amacıyla ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı ve yine sektörde bir ilk olarak müşteri şikâyetlerini daha sistematik yönetmek ve mutlak müşteri memnuniyeti artırmak amacıyla ISO 10002 Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi Standardı belgelerini almaya hak kazanmıştır.

Kaliteli ve güvenilir ürün üretme stratejisini aynı şekilde ısı yalıtımı sektöründe de sürdüren KYK Yapı Kimyasalları, 2009 yılında pazara sunduğu Mantotherm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinde, 25 yıllık yaşlandırma testlerinden başarıyla geçen ve Avrupa Teknik Onay Kuruluşu EOTA tarafından verilen ETAG 004 uygunluk belgesini almaya hak kazanmıştır.

KYK Yapı Kimyasalları yeni ürün ve yatırımlarla büyürken, faaliyetlerinin her aşamasında sürdürülebilir mükemmelliği yakalamak adına EFQM (European Foundation for Quality Management) Mükemmellik Modelini bir yönetim anlayışı olarak benimsemiştir. Yürüttüğü uzun soluklu çalışmalar ile 2012 yılında “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 5 Yıldız” belgesini alan ilk ve tek yapı kimyasalları firması olmuştur.

Tüm bunlarla birlikte yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan ve sektörel bilinçlenmeyi hedefleyen uygulamacı eğitim seferberliğini bir adım öteye taşımıştır.

“Sağlıklı ve sağlam yaşam alanları için; güvenilir, çevreci, evrensel çözümler üretmek ve mesleki eğitime katkı sağlayarak sektörde öncü olmak” misyonu ile KYK, müşteri memnuniyetine verdiği önemi arttırarak, her yıl memnun müşteri oranını standartların üzerine taşımaktadır. Ürün kalitesi kadar uygulama kalitesinin de müşteri memnuniyetinde büyük önem taşıdığının bilincinde olan KYK, sürekli olarak düzenlediği eğitimler ile bilinçlendirme faaliyetlerinde bulunmaktadır. KYK Yapı Kimyasalları, ülke çapında, uygulamacı eğitimlerini her yıl düzenli olarak sürdüren tek üretici firma olmanın gururunu yaşamaktadır. KYK, Eğitim Otobüsü Gezgin ve Eğitim Tırı Kâşif ile Türkiye’nin dört bir tarafında en kılcal noktalara kadar eğitim hizmetini sunmaktadır. Bu eğitimlere yıllardır ara vermeden devam eden KYK, toplamda 130.000 uygulamacıya ulaşmıştır.

Mesleki eğitime katkı sağlamak amacıyla yürütülen bir diğer önemli faaliyet ise ulusal ve uluslararası alanda geçerli olan Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika programıdır. Milli Eğitim Müdürlüğü ve Baksan Mesleki Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen 40 saatlik teorik ve pratik eğitimler sonucunda kursları başarı ile bitiren katılımcılara, uluslararası geçerliliği olan Seramik Uygulama ve Dış/İç Cephe Kaplama-Yalıtım Belgesi verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı eğitim programlarında şu ana kadar ülkemizin değişik illerinden gelen 1.300 uygulamacı sertifika almaya hak kazanmıştır.

Uygulamacılara verilen eğitimlerin yanı sıra; uygulamacı ve nihai tüketicilere doğrudan temas eden satış noktası çalışanlarına da, kurduğu Bizim Ekip Kulübü ile ürün özellikleri ve yeni gelişmeler hakkında bilgilendirme seminerleri düzenlemektedir. Her yıl düzenlenen Bizim Ekip toplantısı ile ürün portföyündeki güncel gelişmelere yönelik ayrıntılı bilgilendirmeler ve hangi ürünlerin hangi koşullarda hangi çözümler için sunulabileceği yönünde teknik bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Eğitim faaliyetlerinin odağındaki diğer grup ise karar verici konumundaki profesyonellerdir. KYK Yapı Kimyasalları; İnşaat Mühendisleri, Mimarlar ve Makine Mühendisleri Odaları ile ortaklaşa düzenlediği seminerlerini, şantiye ve ofis ziyaretleri vasıtasıyla gerçekleştirdiği teknik bilgilendirme toplantılarını büyük bir disiplin ile sürdürmektedir. Ayrıca KYK, sektörde geleceğin profesyonelleri olan üniversitelerin mühendislik, mimarlık ve yapı bölümlerinde eğitim - öğretimlerine devam eden

öğrencileri kendi okullarında ziyaret ederek sektör hakkında bilgi vermektedir.

Ürünler

KYK

Teklif İste

Gönder