Yapısal Elemanlar

Mesa Prefabrik Prefabrike Betonarme Balkon Parapetleri

Balkon panellerinin üretimi mimari projenin öngördüğü düz, dairesel, eğik U, L formlarında özel kalıp imalatı yapılarak üretilen elemanlardır. Çelik kalıp yüzeyi nedeni ile pürüzsüz ve tüm elemanlarda dolayısıyla bina cephesinde homojen görüntü elde edilebilir. Panellerin yüzeyine istenirse tekstür ve washbeton uygulamaları yapılabilmektedir.

Mesa Prefabrik Prefabrike Betonarme Cephe Panelleri

Cephe panellerinin üretimi izolasyonlu (sandviç panel), izolasyonsuz, tekstürlü veya tekstürsüz olarak yapılabilmektedir. Cephe dış derz alanlarının, poliüretan veya polisülfit bazlı derz dolgu maddeleri ile doldurulması uygundur. Cephe panellerinin taşıyıcı sisteme, yatay rüzgar kuvvetleri ve özellikle deprem tesirleri göz önüne alınarak bağlantıları tasarlanır.

Mesa Prefabrik Prefabrike Betonarme Merdiven ve Sahanlıklar

Merdiven ve sahanlık prekastlarının üretimleri mimari projenin öngördüğü formlarda özel kalıp imalatı yapılarak üretilen elemanlardır. Merdiven prekastları tek kol, döner merdiven ve yangın merdiveni basamağı tiplerinde üretilirler. Çelik kalıp yüzeyi nedeni ile pürüzsüz, hatasız tekrarlanan ürünler ve tüm elemanlarda homojen yüzeyler elde edilebilir.

Metal At Çelik Hasır

Belirtilen çaplarda ve ebatlarda soğuk çekilmiş ve nervürlenmiş çeliğin dış şekilde punta kaynak yöntemi ile oluşturulmuş donatı malzemesidir.

Metal At İnşaat Demiri

Betonarme yapılarda kayma ve çekme gerilmelerini karşılamak amacı ile beton içine konulan, özel şekillendirilmiş çelik

Metal At Tel

Kalın Kesitli olan bir telin bir matris içinden geçirilerek kesitini küçültme işlemidir. Kesit dairesel, kare ve altıgen şekilde olabilir. Kuru ve ıslak olarak çekilmektedir.

Ersoylar Demir Çelik Hasır

Çelik Hasır, soğuk çekme yöntemi ile nervürlenip, farklı boyutlarda kesilen inşaat demirlerinin elektro kaynak yapılarak hasır şeklinde plakalar haline getirilmesidir.

Carl Stahl Paslanmaz Çelik Halat ve Ağ/X-TEND

X-TEND paslanmaz AISI 316 çelik malzemeden oluşan, iç ve dış mimari uygulamalar, emniyet sistemleri ve basit korkuluk dolgusundan karmaşık yapılara kadar çok geniş bir kullanım alanı olan bir üründür.

Ersoylar Demir Çelik Hasır, Çubuk Demir

Çelik Hasır, soğuk çekme yöntemi ile nervürlenip, farklı boyutlarda kesilen inşaat demirlerinin elektro kaynak yapılarak hasır şeklinde plakalar haline getirilmesidir.

ÜNBAK Hafif Çelik Yapı Profili Makinesi

Hafif çelik yapılarda kullanılan profilleri el değmeden CAD-CAM olarak üretimini gerçekleştiren makinedir.

ÜNBAK İskele ve Raf Profilleri Şekillendirme Makinası

İskele sistemlerindeki profiller ile raf profilleri üretimi yapan hat

Dökar Yapısal Elemanlar/Çelik Halat

Dökar Yat, yelkenli teknelere alüminyum direk imalatı dışında mimari projeler ile de sektöre hizmet vermektedir. Dökar Yat, mümessili olduğu “Navtec Rigging Solutions” firması ile “Gergi Sistemleri” üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Dökar Yat’ın gergi sistemleri ile birlikte, tente ve gölgelendirme sistemleri üretimi de bulunmaktadır.

Macalloy Mimari Gergi Çubukları, Ard Germe Çubukları, Palplanş Sistemleri için Gergi Sistemleri

İlk ard germe çubuğunu (1030 MPa PT Bar) üreten Macalloy; sonraki yıllarda mimari gergi sistemlerinin tasarımı, imalatı ve tedarikinde lider bir firma olmuştur. Dış cephe çalışmaları, mimari gergi sistemleri, beton gerdirme ve zemin mühendisliği konularında uzmanlaşmış kadrosu ile müşterilerine en uygun ve kaliteli çözüm yolları sunan Macalloy, geliştirdiği son teknolojik ve yüksek mukavemetli gergi çubukları ile köprü, alışveriş merkezi, stadyum, havalimanı, marina vb. projelerine kalite ve estetiğin yanısıra uygun çözümler sunmaktadır. Firma ayrıca, projelerde belirtilen gergi sistemlerine yönelik malzeme seçimi konusunda daha hizmet vermektedir.

WOODSA Masif Ahşap Kiriş

Yapı sistemlerinde taşıyıcı olarak kullanılan ahşabın finger joint sistemi ile birleştirilerek yapılan kolon ve kirişlerdir.

Koyuncuoğlu Ahşap Yapı Kerestesi

Keresteler, kullanılacağı yere, ölçülerine ve gördüğü işlemlere göre sınıflandırılır. Dünyanın çeşitli bölgelerinden ithal edilen farklı cins keresteler, istenilen ölçülerde fabrika ve depolar aracılığı ile tüm Türkiye’ye dağıtılmaktadır.

ERICO Betonarme Demiri/Eklemeli Sistem

LENTON® manşonları dar alanlarda çakışan donatı demiri yerine uygulanabilir, hatta eklenmiş olduğunda bile performansı donatı demiri kadardır. LENTON® manşonları donatı demirinin gücünü transfer eder, farklı demir boyutları ile bağlantı sağlayabilir ve piyasadaki en ince manşon sistemidir.