Beton ve Beton Katkı Maddeleri

Çimsa Özel Hazır Betonlar

C8-C20 arası betonlar, özel hazır beton çeşitleri Dost Beton (Kendiliğinden Yerleşen ve Sıkışan Beton), Aqua Beton (Su Altı Betonu), Art Beton (Dekoratif Amaçlı Renkli Beton), Dra Beton (Dramiksli ve Lifli Beton), Yol Betonu (Yüksek Mukavemetli, Eğilme-Gerilme Dayanımı Arttırılmış Beton) , Sıvamiks (Hazır Yaş Sıva), İzo Şap, Drainbeton ve İzo Grobeton’dan oluşmaktadır

Stenkim Yapı Kimyasalları Beton Katkı Malzemesi/Stenkim SA1

Naftalin sülfonat esaslı, yüksek oranda su azaltıcı ve yüksek performanslı beton için süper akışkanlaştırıcı beton katkı malzemesidir.

Atlas 1 Yapı Çelik Teller

Sınıf C, Tipi A, sonu kancalı, iki ucu kıvrılmış çelik teller yüksek dayanım sağlayan çatlak oluşumunu önleyen beton donatısıdır. Çelik lifler, dünya standartlarında soğuk çekme çelik tellerden üretilmiştir. ASTM C-1116 ve TS10513 Standartlarına uygundur.

BASF Yapı Kimyasalları

Türkiye’deki birçok sektöre hammadde sağlayan BASF’nin ülkemizin değişik illerinde bulunan üretim tesislerinde, inşaat sektörüne yönelik olarak yapı kimyasalları ve poliüretanlar üretilmektedir. BASF’nin inşaat sektörüne sunduğu hammadde, formülasyon ve sistemler ile sürdürülebilir ve konforlu yapılar için ekonomik ve ekolojik çözümler sağlanmaktadır.

Spinteks Bazalt Kesik Elyaf

İstenilen uzunlukta kesilerek elde edilen bazalt elyafları, ihtiyaca göre karışık monoflamentler halinde veya kesik elyaf grupları şeklinde kullanılabilir. Metal hasıra oranla betona tutunma özelliğinin üstünlüğü sayesinde; tüm yönlerde kuvvetlendirme ve çimentonun performansının artmasını sağlar. Alkali dayanımının ve mukavemetinin yüksek olmasının yanısıra kayaç yapısı itibariyle de beton ile aynı özgül ağırlığa ve genleşme mukavemetine sahip mineral yapıdaki bazalt elyaf, rötre çatlaklarını önler ve çekme mukavemetlerini artırır.

Spinteks Bazalt Donatı

Bazalt donatı, sonsuz formda bazalt filamentlerinin yine bazalt filamentler ile sarılmasıyla ve daha sonra yüksek dayanımlı polimerik yapılarla işlem görmesi sonucu oluşturulur. Kompozit formdaki donatı, yapı/inşaat sektöründe geniş bir uygulama alanına hizmet verir. Bazalt donatılar korozyona, aşındırıcı kimyasal bileşiklere karşı yüksek dayanımlı, hafif ve sağlamdır. Araştırma sonuçlarına göre;bazalt donatının kullanıldığı yapıların ömrü, diğer donatılarla yapılmış yapılara oranla oldukça fazladır.

Spinteks Bazalt Sonsuz İplik

Sonsuz bazalt filamentlerinin biraraya gelmesi ile oluşan bazalt iplik formunun öne çıkan özellikleri yüksek mukavemetli olması, ileri düzeyde kimyasal dayanıma sahip olması, uzun hizmet ömürlü olması ve üstün elektrik yalıtımı özellikleridir. Bazalt iplik formu birçok parametrede S-glass ve E-glass ipliklere göre üstünlük göstermektedir ve karbon ipliğinin özelliklerine de yaklaşmaktadır. Çok yüksek ısı dayanımına sahiptir. Uzun süreli işlemlerde 680°C ‘ye kadar kısa süreli işlemlerde 900°C ‘ye kadar dayanım göstermektedir. Doğal kaya bazlı bu iplik Mohs skalasında 8-9 arası sertlik derecesine sahiptir. Mukavemeti çelik alaşımından 2.5 kat, E-Glass ipliğinden 1.3 kat daha fazladır.

Yapkim Yapı Kimyasalları

Seramik yapıştırıcıları ve derz dolguları, su yalıtım sistemleri, ısı yalıtım sistemleri, onarım ve güçlendirme sistemleri, mastik ve yapıştırıcılar, zemin kaplama sistemleri, beton katkı sistemleri, beton yan ürünleri, çimento katkıları, yeraltı yapı kimyasalları ile temelden çatıya kadar tüm yapı kimyasalları sektörüne hizmet veren Yapkim, güçlü arge departmanı ve teknolojik bilgi birikimi ile son tüketiciye doğru sistem çözümleri sunar.

OTS İnşaat Karbon Lifli Polimer Sistemleri

Tek yönlü lifli karbon kumaş ve karbon lifli polimer plaka (laminant) malzemelerdir. Betonarme, ahşap ve yığma yapıların güçlendirmesinde projelendirilerek uygulanır.

Polipropilen Elyaf Beton Donatısı/Çelik Tel

Polysteel düşük karbonlu çelik beton donatı lifleridir. Betonda hasır donatı yerine kullanılır. 3 boyutlu donatı sağlar, işçilik maliyeti yoktur. Çeliğin taşıma gücü sayesinde çok yüksek yük durumlarında da rahatça çalışabilmektedir. Ürünler, TS EN 14889-1 standartına uygun olarak üretilmektedir.

Polipropilen Elyaf Polipropilen Beton Donatı Lifi

PolyMacro sentetik yapısal donatı lifidir. Betonda kullanılan hasır donatıya alternatiftir. Betonda 3 boyutlu donatı özelliği sağlar, gerilme direncini arttırır. Çelik tele göre düşük dozajlarda kullanılabilir. İşçilik maliyeti ve korozyon riski olmayan ürün TS EN 14889-2 standartına uygun olarak üretilmektedir.

Polipropilen Elyaf Polipropilen (Firbil Lif) Beton Donatısı

Fibril polipropilen lifleri agregayı sarma prensibiyle çalışır. Böylece, betonda oluşabilecek büzülme çatlaklarını önlemesinin yanında betonun dayanımını artırır. Betonun gerilme direncini arttırır, böylece çatlak ve çatlak sonucu oluşabilecek sızmaların önüne geçilir. Betonun içindeki dağılımı yüksektir, böylece betonda homojen bir yapı oluşturur. Ürünler, TS EN 14889-2 standardına uygun üretilmektedir.

Polipropilen Elyaf Polipropilen Beton Donatısı

Mono polipropilen lifleri betonda oluşabilecek büzülme çatlaklarını önler. Betonun gerilme direncini artırır, böylece çatlak ve çatlak sonucu oluşabilecek sızmaların önüne geçilir. Betonun içindeki dağılımı yüksektir, böylece betonda homojen bir yapı oluşturur. Ürünler, TS EN 14889-2 standardına uygun üretilmektedir.

Knopp Kum/Çimento Şapları İçin Katkı Malzemeleri

Beton ve zemin kaplamaları konusunda yenilikçi ürün gamı ile KNOPP Group; zemin şap betonu, hazır beton ve kuru döküm beton blok üretim teknolojilerinde sorun çözücü konumunda bir firmadır. Knop GmbH Genel Merkezi Almanya, Dettelbach’ta 1981 yılında kurulmuş olup, özel zemin şapı karışımları içeren hızlı zemin çözümleri ile Avrupa ve Orta Asya’da lider konumdadır. Üstün teknolojisiyle, CONTOPP® ürün gamı halen dünya genelinde 30’un üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir ve kum/çimento şap endüstrisinde bir sorun çözücü olarak kullanıma sunulmaktadır.

Tekno Maccaferri Çelik Fiber

Çelik fiberler, işçilikten avantaj sağlayarak daha düşük maliyetlerle ve daha kısa zamanda imalat yapılmasına olanak verir. Betonun çatlamasını önleyerek, sorunsuz imalatlar yapılmasına olanak sağlar.

Isomat Taşıma Beton için Süper Akışkanlaştırıcı Katkı

Adium 130, taşıma betonu için polikarboksilat esaslı süper akışkanlaştırıcı katkı malzemesidir.