Kalıp - İskele

Portisan Perde-Kolon Kalıbı

Genel anlamda dolu gövdeli H20 ahşap kiriş elemanlarının çelik kuşaklar ve bu kuşakların bağlantısını sağlayan elemanlarla birleştirilmesi ile oluşan sistemdir. Bu sistem ile 90KN yüke kadar emniyetli kalıp sistemi oluşturulabilmektedir. Her türlü projeye adaptasyonu sağlanabilir.

Portisan H Tipi Yük İskelesi

Ana sistem H çerçevelerden oluşur. Bu H çerçeveler diagonal ve yan bağlantılar ile mukabil hale getirilir. Kullanım yerine göre 3 farklı uygulamaya olanağı sağlar. Pratik ve güvenli bir iskele sistemidir.Her bir ayak 55 KN yük taşıyabilir.

Lam Plastik Plastik Kaset Kalıpları & Paspayı ve Aksesuarları

Plastik kaset döşeme kalıpları, plastik asmolen döşeme kalıpları. Kaset ve Kanal tip beton kalıpları dayanıklılık, uzun ömür, kolay montaj ve söküm gibi özelliklere sahiptir. Kanal tip kalıplar tuğla vb asmolen malzemesi ve kalıp kullanmadan inşa imkanı sağlar. Diğer ürünler ise paspayı ve kalıp aksesuarlarıdır.

Kontra Yapı Filmli ve Filmsiz Plywood/Kontrplak

Kontrplak ahşap bir paneldir. Kontrplak panel en az 3 katmandan oluşur. Katmanlar çapraz olarak dizilirler. Kontrplak paneller film, boya gibi malzemelerle kaplanabilir. Yapıştırma işlemi fenolik reçine ile gerçekleştirilir.

Tamer Kalıp Tünel Kalıp Sistemi

Tünel kalıp sisteminin avantajları, hızlı kalıp kurma ve beton dökümü kısa inşaat süreleriyle gelen ekonomi , perde ve döşemenin birlikte dökülmesi ile oluşan monolitik bir ana yapı ve depreme dayanıklı binalar, sıva gerektirmeyen düzgün beton yüzeyi, beton imalatındaki ölçüsel doğruluk ile sağlanmış ara duvar bölmelerive doğrama gibi malzemelerin dökümünden hemen sonra yerlerine takılabilmesi avantajı

Balcıoğlu Mümessillik Plastik ve PVC Esaslı Kompozit Panel (PVC Esaslı Plywood)

Dayanıklı, uzun ömürlü, çevreye saygılı bir şekilde tasarlanarak kullanıcının hizmetine sunulan ve hammaddesi plastik olan Balko Pi Plak; brüt beton alınacak kalıp işlerinde, tekrar kullanım sayısı için yüksek beklentisi olan projelerde kullanılabilecek %25 oranında geri dönüşüm özelliği olan plastik ve PVC esaslı kompozit paneldir.

Balcıoğlu Mümessillik Plywood

Balko Plywood Birch (SVEZA), yüksek beklentili beton kalıp işlerinde - tekrar sayısı fazla olan yerlerde kullanılması tavsiye edilen sık katmanlı ve dayanımı yüksek bir kontrplaktır. 1.4 mm kalınlığındaki huş ağacı katmanlarından üretilir. Soğuk iklim ağacı olan Huş (Birch) yapısı itibariyle kontrplak için en uygun olan ve kontrplağa ek dayanım gücü veren bir ağaç cinsidir. Üstün dayanım, yüksek mukavemet değerleri ve çok sayıda tekrar kullanım gereken yerlerde kullanılır.

Mimsan İnşaat Plywood

Kontrplak ince katmanların uygun yapıştırıcı ile preslenmesinden oluşan ahşap paneldir. Dış yüzeyler fenolik film ile kaplanmıştır.

Ademsan Makine Elektrikli Asma İskele ve Dış Cephe Temizlik Sistemi

Dış cephe kaplama ve temizlik sistemlerinde en rahat erişimi sağlar. Çalışma platformundan kablolu / kablosuz olarak yatay dikey ve diğer hareketleri kontrol edebilen makineler ile %60 çalışma tasarrufu sağlar.

Portisan Çelik Çerçeveli Panel Kalıp/Goldpan

Malzeme istenilen yere önmontajsız kullanıma hazır vaziyette getirilir. Panel çerçevesinde bulunan özel profillerdeki plywood yuvası gelecek darbelere karşı plywoodu korumaktadır. Bu şekilde panellere ekstra mukavemet katıp kullanım süreleri uzatılmaktadır. Panel mukaveme-tini arttıran özel profiller sayesinde az sayıda kilit yeterli olmaktadır. Az sayıdaki kilit sayesinde kurulum ve sökümde zamandan tasarruf edilmektedir.

Layher İskele İskele Sistemi, Kalıpaltı İskele, Mobil İskeleler, Merdivenler-2

Çelik ve alüminyum borulardan imal edilirler. Çelik borular iskele haline geldikten sonra ve bütün iskele çelik aksamları da, sıcak daldırma yöntemi ile hem dıştan hem de içten galvaniz ile kaplanmaktadır.

Lam Plastik Plastik Kaset ve Asmolen (Kanal) Kalıpları

Tamamı yüksek dayanımlı mühendislik plastiğinden imal edilmiş tek yönlü ve çift yönlü nervür döşeme sistemleridir. Her türlü yapı sistemlerinde kullanılabilir. Geniş ürün yelpazesi ve yüksek kullanım sayısı ile ekonomik çözümler sunar.

Yeneray Yapı Plywood

Film kaplı plywood, iskele ve kalıp sistemleri

Portisan Tünel Kalıp Sistemi

Tünel kalıp sistemi perde ve döşeme betonunun aynı anda dökülmesini sağlayan ve betona temas eden yüzeylerin sac olarak imal edildiği bir çelik kalıp sistemidir. Tünel kalıp sistemi kullanım koşullarına bağlı olmak üzere 500 defa beton dökümü yapılabilen, kalıp maliyetlerinin minimuma çekildiği, kullanılan iskele sistemleri sayesinde işçi güvenliğinin maksimuma çıkarıldığı, her gün beton dökümünün yapılabildiği bir sistemdir.

Portisan Masa Kalıp

Masa kalıp uygulamasında sistem alt ve üst 2 parçadan oluşur. Üst parça; plywood, tali taşıyıcı(ızgara), ana taşıyıcı(mahya) ve dört yollu başlıktan oluşur. Masa tipi sistem kullanımında, sistem sökülmeden kalıp arabası ya da vinç yardımı ile yer değiştirdiğinden kalıp kurma zamanı minimum düzeye iner.

Balcıoğlu Mümessillik Plywood

Plywood, film kaplı, genel amaçlı özel bir beton kalıp panelidir.