Yukarı Git

Hareketli Küpeşte - Rüzgâr Kırıcı Sistemler/Panora-Kinetic

Marka
Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici, İhracatçı, Satış Pazarlamacı
Hizmetler:
Ön Etüd/Fizibilite, Proje, Danışmanlık, Kontrolluk, Uygulama, Montaj, Bakım Servis, Taahhüt
Korkuluk fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Korkuluk teklifinizi hemen alın!
Libart Proje ve Uygulama A.Ş.
Mermerciler Sitesi 2.Cad. No:8/1 Beylikdüzü, 34900, Büyükçekmece, İstanbul, Türkiye
0212-8790265
0212-8763567
Kısa Tanım
Panora-Kinetic rüzgâr kırıcı sistemler; dikey hareketli cam küpeşte sistemleridir. Özelikle restoran ve kafelerde tercih edilen bu sistem aşağı indirildiğinde cam küpeşte olarak estetik bir görüntü sağlar, yukarı kaldırıldığında ise cam panel profilleri ile yukarı kalkarak mekânı rüzgârdan korur. Panora-Kinetic rüzgâr kırıcı sistemler, dış mekânda kullanıldığı gibi açık ofislerde çalışma alanı ayırıcı sistem olarak da kullanılabilen mimari bir çözümdür. Panora-Kinetic sistemleri, motor veya karşı ağırlık gerektirmeyen şarj edilebilir kinetik enerji sistemi ile manuel olarak el ile kolayca çalıştırılabilinir. Hafif bir kuvvet uygulandığında mekanik olarak küpeşte yüksekliği kadar bir parça cam yukarı hareket eder ve sizi dış etkenlerden korur. 1,50 m kadar genişlik ve 1,85 m kadar yükseklik sağlayan modüller olarak üretilir. Sistem açıldığında yan profiller aşağıya inerek tamamen gözden kaybolur. Camların taşıyıcı ve hareketli panellerinde ki yapısal cam cephe bağlantıları sayesinde, dışarıdan bakıldığında profilsiz cam cephe görünümü ile modern mimari bir tarz elde edersiniz. Panora-Kinetic sistemler temperli veya lamine cam ile üretilir. Libart sistemleri Uluslararası Yapı Standartlarına (IBC) göre tasarlanır ve üretilir, bu sayede yıl boyu ve yıllarca kullanılabilen güvenli ve sağlam yapılar inşa edilir.
Uygulama Alanları
Restoran ve kafeler, otel ve ticari işletmeler, konut projeleri, endüstriyel tesisler
Teknik Özellikler
Müşterinin ihtiyacına göre 3 farklı model çözümü sunan Panora-Kinetic sistemler 6 mm temperli cam ve gerek duyulduğunda 6T + 1.52 + 4T Lamine camdan üretilmektedir. Portatif ve çiçeklikli modeli mevcuttur. Hareket için elektrik kaynağına ihtiyaç duymaz şarj edilebilir kinetik enerji ile çalışır. Tüm sistemler, tamamen elektrostatik toz boyalı 6063-T6 alüminyum profilden ve paslanmaz çelik bağlantı parçalarından oluşur. Profiller istenilen RAL rengine boyanabilir. Yarı otomatik hareketli sistemlerdir.
Kalite Garanti Belgeleri
CE (Cam, Alüminyum Profil ve Bağlantı Elemanları), IBC, Bağımsız statik ve mühendislik hesaplamaları (Quantum Engineering, WA-USA)