Yukarı Git

Lamine Emniyet ve Güvenlik Camı

Firma ve Ürün İlişkisi:
Üretici, İhracatçı, Satış Pazarlamacı
Emniyet - Güvenlik Camları fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Emniyet - Güvenlik Camları teklifinizi hemen alın!
Şişecam Düzcam
İçmeler Mah. D-100 Karayolu Cad. No: 44A, 34947, Tuzla, İstanbul, Türkiye
0212-3505050
0212-3504424
Facebook
Twitter
Kısa Tanım
Cam kırılgan bir malzemedir ve standart düzcamın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlığının artırılması ile camın darbelere karşı dayanımı artmakta, ancak cam kırılmasından kaynaklanan yaralanma riskleri giderilememektedir. Şişecam Lamine Cam, iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesi ile üretilir. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger. Kaza nedeniyle oluşabilecek yaralanmaların engellenmesinin yanı sıra, dışarıdan gelecek darbelere karşı can ve malın korunması amacıyla da kullanılır. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri PVB’nin ve camın kalınlığına, dış etkinin büyüklüğüne göre önler/geciktirir. Ses yalıtımına katkı sağlar. Eşyaların ve kumaşların renklerinin solma nedeni olan ultraviyole (UV) ışınlarının geçişini %97-99 oranında engeller. Isıcam ünitelerinde de kullanılarak, emniyet ve güvenliğin yanısıra yalıtım da sağlanır.
Uygulama Alanları
Can ve mal güvenliği gerektiren her yerde Şişecam Lamine Cam kullanılabilir.
Özellikle cam kırılmasının tehlike arz ettiği; yerden 80 cm'e kadar olan camlamalarda, yerden tavana kadar kesintisiz devam eden camlamalarda, doğramalı cam kapılarda ve cam kapıların yan doğramaları içindeki camlamalarda, baş üstü camlamalarında, güvenlik için Şişecam Lamine Cam kullanımı uygun bir çözümdür.
Güvenlik camları ile ilgili uygulama kuralları; TSE 13433 Cam - Yapılarda kullanılan - İnsan çarpmasıyla ilgili güvenlik için uygulama kuralları standardında yer almaktadır.
Ayrıca aşağıdaki alanlarda da yaygın kullanım mevcuttur: Vitrinler, çatı ve tavan camları, rüzgarlıklar, korkuluklar, iç bölme panoları, müzeler, banka şubeleri, hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri ), trafiğin yoğun olduğu geçitler, okullar, çocuk yuvaları, polis merkezleri ve askeri kurumlar, aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksleri
Teknik Özellikler
Standart Şişecam Lamine Cam şeffaf veya opak PVB film tabakası ile üretilmektedir. Şişecam Lamine Cam farklı renk ve kalınlıklardaki PVB film tabakası ve camlarla özel taleplere de cevap verebilecek şekilde üretilebilir.
Standart ebatlar (mm): 3210x2250/3210x2500/3210x6000
PVB kalınlığı (mm): 0.38/ 0.76/ 1,52
Kalite Garanti Belgeleri
Şişecam Lamine Cam, TS EN ISO 12543/1-6 Cam - Yapılarda Kullanılan - Lamine Cam ve Lamine Emniyet Camı standardına uygun olarak üretilir.