Yukarı Git

BİNA OTOMASYONU

Son zamanlarda modern yapılarda boy gösteren bina otomasyon sistemleri elektrik, elektronik, ısı, güvenlik, doğal afet kontrol sistemleri gibi birçok aracın bir yerden takip ve kontrol edilmesini sağlamak için kurulan otomasyon programlarıdır. Unlar günlük yaşantıda gerçekleştirilen işlemleri daha kolay ve güvenli hale getirilmesi için amaçlanmıştır.

...

Bina Otomasyonu ile Hayatımıza Kattığımız Değerler

Bina otomasyonu sistemi ile bazı rutin işlemlerin dışında periyodik olarak gerçekleştirilen işlemlerin de kontrol uygulama mekanizması daha kolay bir hal almaktadır. İsterseniz bir de otomasyon sistemi ile hayatımızda neleri kolaylaştıracağınıza birde yakından bakalım.

Yönetimi yapılan alanların (ısı, aydınlatma, güvenlik vb.) koşullarının önceden belirlenmesi

Enerji sistemlerinin yerinde kullanılması ve fazla enerji tüketiminin önüne geçilmesi

Açık, kapalı kontrollerin yakından veya uzaktan sağlanması

Tamir ve bakım ihtiyaçlarının kolaylıkla belirlenmesi ve sağlanması

Son kullanıcı odaklı hataların engellenmesi ve bu durumlara ortam sağlanmaması

Bina Otomasyonlarının Çalışma Mantığı

Öncelikle otomasyon sistemi sayesinde kontrol edilecek cihaz ve envanterlerin belirlenerek tam senkronize hale getirilmesi gerekmektedir. Ardından yapılacak test çalışmaları sayesinde kontroller sağlanarak karşılaşılan hata ve sorunlar varsa bunların ayıklanması/giderilmesi sağlanır.

Bina otomasyon sistemlerine her türlü akıllı cihaz entegre edilmesi mümkün olabilmektedir. Daha önceden belirtmeniz dahilinde akıllı cihazlar üzerinde senkronizasyon programlaması sağlanır ve kullanım için size teslim edilir. Eğer ki evinizi daha nitelikli bir şekilde kullanmak istiyorsanız biraz da teknoloji dostu iseniz akıllı bina otomasyonu hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır!