Safety and Security Glass

Brand: Şişecam Lamine Cam, Şişecam Ultra Clear Lamine Cam

Glass is a fragile material and standard float glass has low resistance to impacts. By increasing the glass thickness, the resistance of the glass against impacts increases, but the risk of injury caused by glass breakage cannot be eliminated. Şişecam Laminated Glass is Şişecam Flat Glass's safety and security glass. It minimizes the risks caused by glass breakage by keeping the parts in place in case of breakage. It provides security against impacts from outside. It prevents / delays entry in attacks and theft attempts made with tools such as stones and sticks. Şişecam Ultra Clear Laminated Glass is a safety and security glass produced with Şişecam Flat Glass's low iron float glass. It has a more transparent image compared to Şişecam Laminated Glass and displays the objects behind it in their true colors.nd it.


Please click on "Offer Request" button below to send your offer and detailed information request to the company for the Safety and Security Glass product.


Cam kırılmasının tehlike arz ettiği;
• Yerden 90 cm'e kadar olan camlamalarda,
• Yerden tavana kadar kesintisiz devam eden camlamalarda,
• Doğramalı cam kapılarda ve cam kapıların yan doğramaları içinde camlamalarda,
• Baş üstü camlamalarında güvenlik için Şişecam Lamine Cam kullanımı bir çözümdür.

Kullanım Alanları: Vitrinler - Çatı ve tavan camları - Rüzgârlıklar - Korkuluklar - İç bölme camları - Müze sergileme üniteleri - Banka şubeleri - Hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri) - Trafiğin yoğun olduğu geçitler - Okullar - Çocuk yuvaları - Polis merkezleri ve askeri kurumlar - Aktivitenin olduğu spor kompleksleri

• Şişecam Lamine Cam, iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yapılabilir, ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle üretilir. Farklı renk ve kalınlıktaki cam ve PVB film ile özel taleplere cevap verebilecek şekilde üretilebilir.
• Darbeye dayanıklılığının nedeni için TS EN 12600, saldırıya dostluk davet için TS EN 356 CE işaretleme belgelerine başvurulmalıdır.
• Standart ebatlar (mm): 3210x2250 / 3210x2500 / 3210x6000
• PVB ... (mm): 0,38 / 0,76 / 1,52

Şişecam Lamine Cam, TS EN ISO 12543 / 1-6 Cam - Yapılarda bilinen - Lamine Cam ve Lamine Emniyet Camı standardına uygun olarak üretilir. Şişecam Lamine Cam CE işaretine sahip, ilgili işaretleme sisteminin gereği olarak uluslararası akredite laboratuvarlarında TS EN 12600 ve TS EN 356 standartı alıcılık sınıfı içinde deneyimle sonuçlarına göre üretilmektedir.