Zemin / Duvar / Tavan

Karoart | Victorian
Panele Ekle
Artstone Karoart | Victorian

Bütün desenlerin karışıp bütünleştiği Victorian tarihin çeşitli kesitlerinden izler taşırken, kullanıldığı mekanda da eklektik ve kozmopolit bir hava yaratıyor. Birçok imgeyi ve ikonu barındıran yapısıyla ve farklı renk seçenekleriyle çeşitliliği adeta doğal bir yaşam formu haline getiriyor. Klasik fonlu ama modern mekanlara vazgeçilmez duvarlar yaratmak için mükemmel bir seçim. Bir yandan da birlik, bütünlük, denge ve doğa kavramlarının tümünü bünyesinde barındıran bir duvar paneli modeli.

Karoart | Fontenay
Panele Ekle
Artstone Karoart | Fontenay

Birkaç kemerin içiçe geçtiği bir imgeyi ya da kemerli bir yolu simgeleyen bu desen, mimari imgelerin yoğun olarak kullanıldığı, aynı duvara izdüşümü yapılmışcasına kendini ele veren bir tarih kesiti aslında. Aynı zamanda da bir merkeze odaklanan eğrisel figürler başı ve sonu olmayan bir tekrar imgesi yaratıyor. Mimarlık tarihinden bir köşeyi duvarlarına veya tavanlarına yansıtmak isteyenler ile tarihi veya kutsal bir ambians yaratmak isteyenler için Fontenay, duvar veya tavan kaplaması olarak ideal bir seçim olacak.

Karoart | Daisy
Panele Ekle
Artstone Karoart | Daisy

Bir papatyanın tarihin derinliklerinden çıkıp bir duvar deseninde vücut bulması gibi; doğaya öykünen bu pastoral motif soyutluğuyla duvara hafiflemiş bir ifade verir. Daisy ile duvar aydınlık ve parıltılı bir desene bürünerek hassas bir manto görünümünü alır. Doğanın devamlılığını çağrıştıran bu motif, tarih boyunca mekan sahiplerini özüne dönme ve doğayla sınırlandırılma hissiyle kuşatmıştır. Daisy duvar paneli, modern mekanların her türlü bileşenine de, özgürleştiren motifiyle rahatça uyum sağlar.

Karoart | Florenz
Panele Ekle
Artstone Karoart | Florenz

Bir rönesans deseni gibi; içinde gücün işareti ve çapraz kollarla onu sarmalayan koruyucu güç. Adeta bir sanat eserinin en önemli koruyucusu; mekanın en güçlü köşesi gibi. Bu gösterişli duvarlar aynı zamanda konforu ve içinde yaşayanların dış dünyaya karşı üstünlüklerini de ifade eder. Gözü devingen kılan bu desenler Florenz serisini merkezinde koruduğu dokunulmazlık sembolü gibi, içinde yaşayanlar için bir koruma duvarı haline getirir.

Karoart | Bois
Panele Ekle
Artstone Karoart | Bois

Bir yöneticinin odasını ihtişam ve büyüklük hisleriyle çevreleyen bu duvarlar, tarihte de soyluların duvarlarındaydı belki de. Yine geometrik formların içiçe geçtiği bu desen bizi değişmez doğrular, güven, sağlamlık ve soyluluk hisleriyle kuşatırken aynı zamanda da mekanın en içten ve “mükemmele yakın” yerinde olmaya aday. Kare formların içindeki güneşi sembolize eden örgü motifler adeta dünyayı duvarın üstünde resimleştiriyor.

Karoart | Broderie
Panele Ekle
Artstone Karoart | Broderie

İşlemeli duvarlar; aynı maharetli bir elin sukunetle harikalar yaratması gibi. Ya da tavanlara nakışla şekil vermek gibi; böylesi bir mekanda bir sanat eserinin içinde yaşarmışcasına değerli ve huzurlu hissettiriyor. Toprağın yukarı doğru büyümesiyle gökyüzü ve güneşin aşağı doğru uzanmasının birbirine karıştığı bu bezemeler duvarın ağırlığını yokediyor, duvarların içinde yaşayanlara adeta uçarcasına bir yaşam sunuyor…

Karoart | Arietta
Panele Ekle
Artstone Karoart | Arietta

Kısacık bir şarkının işlemeli notaları gibi mekanı seslerle ve imgelerle dolduran eşsiz duvarlar. En kalın sesin etrafına dolanan farklı ezgiler, birbiri ardına sıralanarak bir mekan senfonisi yaratıyor. Bu mekanda duvar tüm hareketleri ve hayatın kendisini elinde tutuyor. Bu duvarı mekanlarda özellikle bir yüzeyi baskın hale getirmek için kullanabilir, özellikle pastoral bir etki vermek istendiğinde farklı renk seçenekleriyle Arietta duvar paneli tercih edilebilir.

Karoart | Grenier
Panele Ekle
Artstone Karoart | Grenier

Tıpkı sıcak ve samimi bir çatı katının tavanına bakarak sonsuzluğa dalmak gibi… İçiçe geçmiş geometrik yüzeyleriyle ikonik hafızanın en sade formulünü taşıyan duvarlar ve tavanlar mekanlarda sağlam ve istikrarlı bir duruş sergileyecek, şıklıkla beraber asil bir hakimiyet kuracak. Özellikle üç boyutlu yüzeyinde oluşturduğu iki renkli görüntü, bu küçük kutular mozaiğini modern mekanlarda en sevilen yüzey yapacak.

Karoart | Margaux
Panele Ekle
Artstone Karoart | Margaux

Şatolara yaraşır bu desenle kendinizi Fransa’da bir kır evinde hissedeceksiniz. Zamanın aşınmışlığını da dokusunda taşıyan bu desende, birleşmeler, geometriyle adeta bütün mekanı saracakmış hissi veriyor. Pastel renkler figürlerin yoğun dokusunu hafifleştiriyor ve bulunduğu yüzeyi adeta bir sanat eseri haline getiriyor.

Karoart | Vermont
Panele Ekle
Artstone Karoart | Vermont

Sanki yukarıdan baktığınızda doruğunu da gördüğünüz dağlar yanyana motifler halinde dizilmiş; hem doğayı çağrıştırıyor, hem tarihin derin sayfalarından izler taşıyor, hem de günümüz mekanlarını benzersiz bir biçimde süslüyor. Hem duvarlarda hem de tavanlarda kaplama ürünü olarak tercih edilen bu seri, üç boyutlu yüzeyiyle ışık gölge oyunları da oynuyor. Resimsel olarak düzenlenmiş Vermont, duvarları mekan içinde simgeleştirme görevi görüyor.

Karoart | Plafont
Panele Ekle
Artstone Karoart | Plafont

Tavanlarda ve duvarlarda estetik ve geometrik tasarımlarla narin ve ince bir duyarlılık arayışı. Yine 17. ve 18. yy’lardan esintiler taşıyan içiçe geçmiş bir perspektif taşıyan bu derinlikli motifler, gerek mozaikler, gerekse de freskolar gibi mekanı anlamlı kılar ve uzun bir yaşanmışlık hissi verir. Özellikle modern tasarımlarla harmanlanarak rustik mekanlar yaratılabilir. Mekanı bütün diğerlerinden ayıran nostaljik bir farklılık isteyenlere Plafont duvar paneli biçilmiş kaftan olacaktır…

Karoart | Epicure
Panele Ekle
Artstone Karoart | Epicure

İşte lüks zevkleri olanlar için tasarlanmış birbirinden ihtişamlı ve güzel karolar. Renklerin armonisini mekana yayılan zarafetle harmanlayan bu duvarlar kullanıcısını hayatın zevklerinin tam içine çekmek için tasarlanmış adeta. Mutfaklar, restoranlar ve adıyla uygun güzel yemek ve duyuları okşayan bütün mekanlarda kullanılabilecek, hayatın zevklerini barındıran bu duvarlarla şımarmamak imkansız.

Karoart | Versailles
Panele Ekle
Artstone Karoart | Versailles

Güneş Kralı’nın sarayının asaletini tercih edenler için süslü, gösterişli ve barok motifli duvarlar. Büyüklük, cömertlik, parlak renkler, parlaklık, ağırlık ve ışık gölge oyunlarının buluştuğu duvarlar modernle yüzyıllar öncesini harmanlıyor. Nostaljik ve romantik bir atmosfer yaratmak ya da Versailles Sarayı’nın büyülü bahçelerinin dokusunu duvarlarına taşımak için tasarlanmış,. Charles le Brun eserlerini bir kez de tercih edenler için resmedecek…

Taş | Rasilla
Panele Ekle
Artstone Taş | Rasilla

Ateş tuğlasının düzgün ve standart ölçülere gelmiş şekli olan bu sistemde tuğlalar düzgün kalıp kullanılarak üretildiğinden, elde edilen duvar örgü sistemi de oldukça düzgün. Özellikle rustik stil için vazgeçilmez bir fon oluşturan Rasilla duvar paneli, yarattığı sıcak hava ile uygulandığı mekanı kişiselleştiriyor, aidiyet duygusu yaratıyor.

Taş | Astillada
Panele Ekle
Artstone Taş | Astillada

Evinde, iş yerinde kale gibi duvarlar görmek isteyenler için iyi bir alternatif oluşturan Astillada ile geçmişin zarafeti taşın estetiği ile buluşuyor. Keskin çizgili ve muntazam desenli bu taş duvar paneli sürprizlerden arınmış, net ve sakin bir duruş vaadediyor.

Taş | Mamposteria
Panele Ekle
Artstone Taş | Mamposteria

Taşın en doğal halinin harçla buluşması sonucu elde edilen duvarlardan ilham alan Mamposteria, gerçeğe yakın görünümü ile mekanlara doğayı taşıyor. Taşlar düzgün kesilmediği ve kırıldığı şekilde kullanıldığı için doğala yakın duran duvar örgü modellerinden birini yansıtan bu duvar kaplama paneli, yeni çağın tasarımı ile birlikte zıtlıkların mükemmelliğini sergiliyor. Mamposteria’nın bakır tonlarındaki modeli Cobriza, uygulandığı alanda rengi ile kendini hemen belli ediyor. Modern bir tasarım anlayışı ile dekore edilen bir mekana uygulandığında zıtlıkların mükemmeliyetini yansıtan model, çarpıcı mekanlar yaratmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Toprak tonlarındaki Castellana, Mamposteria modelinin en çok tercih edilen ürünü. Fütüristik ama aynı zamanda retro bir tarzı yansıtan bu duvar kaplaması, uygulandığı duvarda zamansız bir yapı oluşturuyor, doku ve renk yapısı sayesinde mekanda özgün açılımlar yaratıyor. Mamposteria’nın grinin en güzel tonlarındaki modeli Gris, sade bir odayı muhteşem güzelliğe ve sıcaklığa dönüştürebilecek yetenekte bir ürün. Gris ile döşenmiş evlerin kapısından içeri adım atar atmaz etrafı saran tüm sıcaklığı fark edilir.