Dekoratif Boya/Cosmos-Traverten, Pearly

Marka: COSMOS

Akrilik kopolimer esaslı, Traverten ve Pearly dokusu oluşturan yüksek kaliteli iç ve dış cephe dekoratif kaplama malzemesidir. Mala ile uygulanır, özel aparatları ile desen verilir. Suyu geçirmemesine karşın teneffüs etme özelliğine sahiptir, duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar. Yüzeylere çok iyi yapışır, çatlama ve dökülme yapmaz. Yaşam ömrü uzundur.


İç Yüzey Boyaları (selülozik, sentetik, su bazlı, kireç bazlı) fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için İç Yüzey Boyaları (selülozik, sentetik, su bazlı, kireç bazlı) teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Boya Dış cephe boyası İç yüzey boyası İç duvar boyası Dekoratif boya Dekoratif kaplama
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Binaların iç ve dış cephelerinde sıva, briket, gazbeton, ahşap ve brüt beton benzeri yüzeylerde traverten, Pearly dokusu oluşturmak, zemin hatalarını kapatmak ve bozuk sıvalı yüzeye desen vermek amacıyla kullanılır.

2Teknik Özellikler

Uygulama şekli: Son kat uygulaması yapılmadan önce eski yüzeydeki her tür kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı, çatlaklar Cosmos Elastic Putty ile tamir edilmelidir. Yeni sıvalı yüzeylerin boyanacak duruma gelene kadar kuruması beklenmelidir. Yüzeye Cosmos Primer Dolgulu Grenli Astar uygulandıktan sonar Traverten'in 1.ci katı mala ile uygulanır. 2.ci kat Traverten uygulandıktan sonra tam kurumadan dar kenarlı mala ile deseni verilir, üzerine Pearly uygulanacak alanlar belirlenerek bantlanır, bantların arası Cosmos duvar macunu ile macunlanır üzerine Cosmos Pearly 2 kat uygulanır ve arzu edilen desen verilir. Uygulama dış cephede yapılacaksa Pearly üzerine Cosmos Protect uygulanması tavsiye edilir.
Kuruma süresi: 23 ± 2°C sıcaklıkta 2-3 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.
Boyanılabilen alan: Traverten ile: 1,000-1,800 Kg ile 1 m²; Pearly ile 0,150-0,300 kg ile 1 m² alan boyanır.

3Kalite Garanti Belgeleri

TSE, TS EN ISO 9001:2008