Antibakteriyel, Antiküf Boya/Cosmos-İpeksil Antiküf

Marka: COSMOS

Mikroorganizma oluşumunu engelleyen, antibakteriyel, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen kimyasallar ile modifiye edilmiş, akrilik kopolimer esaslı, silikon katkılı ipekmat iç ve dış cephe boyasıdır. Bakteri tutunmasını önler. Her türlü yüzeye çok iyi yapışır. Yüksek kapatma gücü, tam silinebilme ve teneffüs etme özelliğine sahiptir. Teneffüs etme özelliği ile duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar. Yaşam ömrü uzundur.Kokusuzdur. Renkleri solmaz.


İç Yüzey Boyaları (selülozik, sentetik, su bazlı, kireç bazlı) fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için İç Yüzey Boyaları (selülozik, sentetik, su bazlı, kireç bazlı) teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Antibakteriyel boya Boya Dış cephe boyası İç yüzey boyası Silikon esaslı boya
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Yemekhane, banyo, mutfak, gibi çok nemli ortamlarda, çocuk odaları, sağlık kuruluşları, yemek endüstrileri gibi insan sağlığı üzerinde etkisi olan yerlerin iç yüzeylerinde mikroorganizma (fungi veya bakteri) oluşma tehlikesi olan veya oluşmuş iç yüzeylerin boyanmasında güvenle kullanılır. Binaların iç ve dış kısımlarındaki her türlü yüzeylerde kullanılır. Islak mekanlarda, yoğuşmanın fazla olduğu yüzeylerde, kuzey cephelerine bakan yüzeylerde güvenle kullanılır.

2Teknik Özellikler

Mikroorganizma oluşumunu ve bakteri tutunmasını önler. Her türlü yüzeye çok iyi yapışır. Yüksek kapatma gücü, silinebilme ve teneffüs etme özelliğine sahiptir. Teneffüs etme özelliği ile duvardaki nemin dışarı atılmasını sağlar. Yaşam ömrü uzundur. Kokusuzdur. Renkleri solmaz.

Uygulama Şekli
Eski yüzeylerdeki kir, yağ, toz ve pullanmış kısımlar uzaklaştırılmalı ,çatlaklar tamir edilmelidir. İpek dokunun iyi şekilde oluşturulabilmesi için yüzeyin düzgün olarak hazırlanması gerekir. Çok kirli eski boyalı ve bakteri oluşmuş yüzeyler mekanik temizleme yapıldıktan sonra,yüzey COSMOS ANTİKÜF SOLUSYON ile yıkanır. Yüzey tamamen kuruduktan sonra COSMOS ANTİKÜF PRIMER DOLGULU ile astarlanır. Astar uygulamasından en az 2 saat sonra fırça ,rulo veya pistole ile 2 kat olarak tatbik edilir.Temiz su ile %5-10
oranında inceltilebilir.

Kuruma Süresi
23 ± 2°C sıcaklıkta ½ - 1 saatte kurur, 24 saatte sertleşir.

Boyanabilen Alan
Yüzeye bağlı olarak iki katta yaklaşık 0.080-0.150 lt/m² alan boyar.

3Kalite Garanti Belgeleri

TSE, TS EN ISO 9001:2008