Çini

Karoistanbul Desenli Karo Çini

1850’lerde Fransa’dan tüm dünyaya yayılan, çimento, mermer tozu, agrega ve boyanın desen kalıbına dökülüp, preslenmesiyle yapılan tipik bir Akdeniz malzemesi olan desenli karo mozaiklerin anonimleşmiş desenleri, Akdeniz Bölgesi’nden, Kuzey Afrika’ya, oradan Uzak Doğu’ya kadar tüm dünyaya yayılmıştır. 19. yüzyılın ikinci yarısı ile 20. yüzyılın ilk yarısında yüksek tavanları, kemerli giriş kapıları, geniş balkonları ve localarıyla karakteristik özellikler barındıran birçok önemli tarihi yapının zeminleri göz alıcı renklere sahip desenli karo mozaiklerle (Karo Simanlar) süslenmiştir. Günümüzde hâlâ geleneksel yöntemler ile el yapımı olarak üretilen karo çiniler çarpıcı renkleri ve desen çeşitliliği sayesinde kullanıldıkları mekanlara zenginlik katmanın yanısıra yüksek dayanıklılıkları ile de hem ticari hem de kişisel alanlarda ön plana çıkmaktadır. Kişiye özel olarak üretilmeleri kullanıldıkları her mekana kişisel bir dokunuş katmaya yardımcı olmaktadır.

Hitit Seramik Teknik Porselen Çini Karo

9 mm kalınlıkta “Teknik Porselen“ olarak üretilen karo çiniler 197x197 mm ebatta üretilirler. Kalınlığı diğer yer kaplamaları ile uyumludur. Fazladan seviye şapı atılması gerekmez. Yüzey aşınması yoktur, bu nedenle bakım ve cila gerekmez. Uygulamaları standart karo yapıştırıcısı ile yapılır. Çini serilerinin renk ve desenleri her tarzda planlanmıştır. Renk ve model seçeneği çoktur.

Karosiman Karo Mozaik

Tarz ve trendleri bir arada sunan Karosiman desenli yer karoları, sizi mutlu eden, desenlerde ve renklerde duygulara seslenen modelleriyle sizi bekliyor. Karo mozaikler beyaz-siyah çimento, mermer tozu ve iri granül ile geleneksel yöntemlerle üretilmektedir. İsteğe bağlı pigmentle renklendirilir. Karo mozaik imalatı 1500-3000 mikron elek aralığı granül içermektedir. Doğal renkli olduğu için renk solması ve değişmesi olmamaktadır. Uygulamada karo mozaik ve ya çini olarak adlandırılır. İki tabakadan oluşur. Aşınma tabakasında çimento, boya, mermer tozu, renkli taş kırıklarından oluşur. Alt tabakada ise normal çimento ve dişli kum kullanılır.

Karosiman Altıgen Karo

Tarz ve trendleri bir arada sunan Karosiman desenli yer karoları, sizi mutlu eden, desenlerde ve renklerde duygulara seslenen modelleriyle sizi bekliyor.

Karosiman Karosiman

Geleneksel, modern, Selçuklu, Osmanlı, Anadolu, Latin, Heritage, Art nouveau modelleriyle karolar zeminlerinde kısaca yaşama dair her yerde kullanıcıya sıcak, doğal ve yaşanılası ortamlar yaratıyor.

Karosiman Desenli Yer Karosu

Geleneksel, modern, klasik, geometrik, etnik, otantik tarz ve trendleri bir arada sunan Karosiman desenli yer karoları, sizi mutlu eden desenlerde ve renklerde duygulara seslenen modelleriyle sizi bekliyor. Geleneksel, Modern, Selçuklu, Osmanlı, Anadolu, Latin, Heritage, Art Nouveau modelleriyle karolar zeminlerinde kısaca yaşama dair her yerde kullanıcıya sıcak, doğal ve yaşanılası ortamlar yaratıyor.