Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
YEM Kitabevi
YEM Kitabevi

YEM Kitabevi

1968 yılında kurulmuş olan Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), tam 50 yıl boyunca yapı dünyasına bilgi merkezi olarak hizmet vermiş; sektördeki üreticilerle, bu ürün ve hizmetlere ihtiyaç duyanları bir araya getirecek platformlar oluşturmuş, sektöre özel eşsiz hizmetler üretmiştir.
 
YEM Yönetim Kurulu’nun faaliyetlerini durdurma kararını almasının hemen ardından, YEM çalışanlarınca Ocak 2018’de kurulan Yapımevi Yayıncılık İletişim, YEM’in 50 yıllık temel taşlarından olan YEM Yayın ve YEM Kitabevi’ni devralmış ve kaldığı yerden daha da ileriye taşımayı hedeflemektedir. YEM Yayın ve YEM Kitabevi çatısı altında 20 yıla yakın bir süre görev yapan editör, tasarımcı, bilişim, pazarlama ve satış uzmanlarının dayanışmasının bir sonucu olan deneyimli ekip, YEM’in kuruluş ve çalışma ilkelerinden hiç ödün vermeden faaliyetlerini sürdürme konusunda son derece kararlıdır.
 
YEM Kitabevi; alanında öncü olan YEM Yayın kitapları başta olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen yayınevlerinin mimarlık, iç mimarlık, tasarım, mühendislik, şehircilik, kentsel planlama, çevre, kültür, sanat vb. alanlarının uzmanlarınca hazırlanmış on binlerce Türkçe ve İngilizce kitabı okurlarına sunan, Türkiye’nin uzmanlaşmış tek kitabevidir. YEM Kitabevi; kişi ve kurumlara özel kütüphane kurulumu, üniversitelerde, fuarlarda ve sektörel etkinliklerde gezici satış standları açılması; bu standlarla birlikte konferans, söyleşi vb. etkinliklerin organize edilmesi; toptan kitap satışı ve dağıtımı gibi hizmetler de sunmaktadır. YEM Kitabevi; ithal ve yerli yayın araştırması, yayıncı firmalarla görüşmelerin sürdürülmesi, satın alma ve temin etme süreçlerinin takibi, İngilizce ya da farklı dillerdeki yayınların istenen zamanda temini için ithalat işlemlerinin gerçekleştirilmesi, kişi ve kurumlar için istenilen konsept ve içerikte uzmanlık kütüphaneleri kurulması, yerli ve yabancı yayın seçerek temin edilmesi, kurulum sonrası yeni çıkan yayınlar hakkında düzenli bilgilendirme yaparak yayın desteği verilmesi gibi kurumsal çözümler de sunmaktadır. YEM Kitabevi’ndeki tüm kitaplara İstanbul, Fulya’daki merkezinin yanı sıra yemkitabevi.com adresinden de kolayca ulaşılabilmektedir.
 
YEM Yayın; Türkiye mimarlık ortamına kalıcı katkılarda bulunmak, düşünsel ve teknik konularda yaygın bir bilgi paylaşım ortamı sağlamak amacıyla 50 yıldır kesintisiz olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla ülkemiz mimarlık yayıncılığı alanında çok özel ve önemli bir yere sahiptir. Eklenecek yeni başlıklar, ürünler ve iletişim yöntemleriyle yayın yelpazesini genişleterek hizmetlerini sürdürmek YEM Yayın’ın ana hedefidir.