Titiz Granit

Firma Hakkında

1985 yılında Askerden dönünce özellikli projelerde çalışmaya başladım. Kısa sürede Türkiye’nin önde gelen ailelerinin mermer işlerini yapmaya başladım. Bu tip projeler için gerekli titizliği gösterebildiğim ve kendimi geliştirmeyi bir hayat felsefesi haline getirdiğim için aranır oldum. 1989 yılında ise ilk şirketimi bir ortaklık çatısı altında kurdum. Bu şirketteki ortaklığım 8 ay sürdü, 8 ayın sonunda yoluma tek başıma devam etme kararı ile Titiz Mermer’i kurdum.
 
Titiz Mermer ilk olarak Göztepe Çemenzar’da faaliyete geçti. Bu dönem Türkiye’nin granit işleyen ilk atölyelerinden biri oldu. Aynı dönem yurtdışı fuarları gezmeye başladığımız, doğal taşlarla yapılabilecekleri gördüğümüz bir dönem oldu. Yine Spa projeleri içinde Türk Hamamı’nın yükselişe geçtiği bu dönemi iyi değerlendirdik. Hem Türk Hamamı’nın gönüllü tanıtım elçisi gibi faaliyet gösterdik hem de bu süreçte Spa Wellness’ı ve onu oluşturan kavramlar ile tanıştık. İlk Türk hamamını yaptığımızda kurna bulamamıştık, bazı makine tabanlı basit ürünler haricinde eski ustaların kalitesinde ve yöntemlerini kullanarak kurna yapan kalmamıştı.
 
Tam da bu noktada geleneksel hamam yapım tekniklerinin bugünün gereksinimlerine uymadığını farkettim. Türk Hamamı için yeni bir bakış açısı gerekiyordu. Bu sebeple bir yandan geleneksel hamam yapım tekniklerini araştırırken bir yandan da teknolojiyi ona nasıl adapte edeceğimiz üzerine çalıştık. Isıtma sistemini elektrik sistemine çevirecek Ar-ge çalışmalarını yaparken bir yandan da ustalarımızın geleneksel kurna, pano ve hamamları yeniden aynı tekniklerle üretmesini sağladık. Türkiye’nin önde gelen tüm hamamlarına gittim, inceledim, fotoğrafladım ve kitap topladım.
 
Bu çalışmaların sonucunda dünyada bir ilk olarak tamamen bilgisayar kontrollü buhar odası olarak ta kullanılabilen özel hamamımızı ürettik. Yine bir dönüm noktası olan ve ülkede nitelikli otel projelerinin çoğunda kendine yer bulan Majestik Buhar Odamız yine bu Arge çalışmalarının doğal bir sonucu. Bugün Türkiye’de Türk Hamamı dendiğinde akla ilk gelen şirket olmamız asla bir tesadüf değil.

Titiz Granit Ürünleri

Titiz Granit

Teklif İste

Gönder