Doğal Gaz Bağlantı Hortumu

Marka: AYVAZ

Ayvaz N-Gas Doğal Gaz Bağlantı Hortumları, TS-EN 14800 Avrupa standartlarına göre üretilen, ocak ve fırın gibi gaz yakan cihazlarda kullanılan, eğilebilir ve bükülebilir yapıya sahip, güvenilir, çabuk ve kolay bağlantı ile zamandan tasarruf sağlayan hortumlardır. DVGW sertifikalı ve CE belgeli Ayvaz N-Gas Doğal Gaz Hortumları rijit bağlantı yapmanın getirdiği sorunları ortadan kaldırır. PVC kaplamalı olup kimyasal aşındırıcılara karşı uzun ömürlüdür. Emniyetli, çabuk ve kolay montaj imkanı sunar. Hortumu paslanmaz çelik kullanılarak üretilen Ayvaz N-Gas’ın örgü teli, somunu, iç parçası ve nipel bağlantısı da paslanmaz çeliktir. Rakorlu ve nipelli bağlantıya sahip olan ürünün nominal çapı DN 12’dir (1/2”). Doğal gaz yakan fırın, ocak ve soba bağlantılarında kullanılacak esnek metal hortumlar ülkemizde de TS-EN 14800 standardında olmak zorunda. Bu standart, hortumda kullanılacak çeliğin kalitesinden, kaplama malzemesinin yanmazlığına kadar uzanan birçok güvenlik unsurunu içermektedir. Hortum, doğal gaz tesisatının en zayıf halkasıdır. Tehlikelere en açık, en maruz kalabilecek eleman yine hortumdur. Bu nedenle evinizdeki veya iş yerinizdeki hortumların, yeni standarda uygun olup olmadığını aşağıdaki bilgilere göre kontrol edebilirsiniz. Hortumun üzerinde üretici adı, belge numarası olan bir CE simgesi ve EN 14800 ibaresi olmalıdır. TS-EN 14800 standardına uygun olarak üretilen doğal gaz hortumlarında bulunan PVC kılıf, hortumu temizlik maddelerinde bulunan aşındırıcılara karşı korur. Doğrudan ateşe tutulsa bile “ateş yürümez” bir yapıysa sahip olduğu için, kendi kendini söndürür. Bu kılıf, kolaylıkla temizlenebildiği için daha hijyeniktir ve görüntüsü eski tip hortumlara göre daha şıktır. TS-EN 14800 standardına uygun olarak üretilen doğal gaz hortumlarının bağlantı uçları gerçek paslanmaz çelik olmalıdır. Gerçek paslanmaz çelik mıknatıs tutmaz. Bir mıknatıs ile test edin; kullandığınız hortumun bağlantı uçları mıknatıs tutuyorsa gerçek paslanmaz çelik değildir. Dolayısıyla bağlantı uçları zamanda paslanabilir ve doğal gaz sızıntısına neden olabilir. Ayvaz N-GAS EN 14800 doğal gaz bağlantı hortumlarının metal yüzeyinde “Ayvaz” markasını göreceksiniz. Bu lazer markalama, yangın gibi herhangi bir felaket sonrasında dahi okunabilecek bir teknoloji ile yapılır ve üreticinin "ürünün arkasında durduğunu" gösterir. Bu teknoloji yerine, ürünün PVC kaplaması üzerine yapılan markalamalar faydasızdır. Doğal gaz bağlantı hortumları parçalar halinde üretilir. Bu parçalar kaynak ile birleştirilerek ürün ortaya çıkarılır. Ayvaz, doğal gaz hortumlarında “lazer kaynak” teknolojisini kullanmaktadır. Lazer kaynak sayesinde, işçilikten doğabilecek hatalar sıfıra indirilir ve gaz sızıntılarına karşı yüksek güvenlik sağlanır. Ayvaz N-Gas, lazer kaynak ile üretilen tek doğal gaz hortumu unvanını taşımaktadır.


Hortumlar fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Hortumlar teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Hortum Doğalgaz bağlantı hortumu
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Fırın, ocak ve soba bağlantıları

2Teknik Özellikler

Ayvaz N-Gas Gaz Hortumları; TS-EN 14800 Avrupa standartlarına göre üretilen, ocak ve fırın gibi gaz yakan cihazlarda kullanılan, eğilebilir ve bükülebilir yapıya sahip, güvenilir, çabuk ve kolay bağlantı ile zamandan tasarruf sağlayan hortumlardır.
DVGW sertifikalı ve CE belgeli Ayvaz N-flex Doğalgaz Hortumları (Doğalgaz fleksi veya doğalgaz flexi), rijit bağlantı yapmanın getirdiği sorunları ortadan kaldırır. PVC kaplamalı olup kimyasal hijyenlere karşı uzun ömürlüdür. Emniyetli, çabuk ve kolay montaj imkanı sunar.
Malzeme Yapısı
Hortum: Paslanmaz çelik
Örgü teli: Paslanmaz çelik
Kaplama: Şeffaf PVC
Somun: Paslanmaz çelik
İç Parça: Paslanmaz çelik
Nipel: Paslanmaz çelik
Conta: NBR
Fitings: Paslanmaz çelik
Bağlantı:
Rakorlu ve nipelli
Nominal Çap:
DN 12 (1/2")

3Kalite Garanti Belgeleri

CE - TSE