Antiviral Hava Temizleme Cihazı

Marka: Neffes

Standart hava temizleme cihazlarından farklı olarak ortamdaki virüsleri yok eden UV-C sterilizasyon teknolojisi ve HEPA filtresi ile virüslere karşı çifte koruma sağlayan Sağlık Bakanlığı onaylı Neffes, 4’lü filtreleme teknolojisiyle küf, bakteri, polen ve birçok yabancı maddeyi de havadan temizliyor. Bu sayede, insanların bir arada bulunduğu kalabalık mekanların havası steril ve güvenli hale geliyor. Artık kapalı alanlara da sağlıklı ve taze bir hava sağlayacak Neffes; muayenehane, eczane, restoran, kuaför, mağaza, ofis, market, okul, otel, hastane ve konut gibi birçok kapalı alanda rahatlıkla kullanılabiliyor. Neffes, iç hava kalitesini artırarak kalabalık ortamlarda insanların rahatça nefes almasına yardımcı oluyor.

Konutlar, mağazalar, marketler, okullar ve dershaneler, ofisler, kreşler, yaşlı bakım evleri, kamu binaları, camiler, bekleme salonları, spor salonları, oteller, otel odaları, toplantı salonları, muayene odaları, kuaförler, güzellik salonları, restoran ve kafeler, hastaneler ve eczaneler

• Hava Akış Modeli:
NEFFES, Hesaplamalı Akışkanlar Analizi ile en sağlıklı hava akışını oluşturmak için tasarlanmıştır. Özel tasarım hava çıkış nozullarıyla, üstten üfleme, alttan em iş sağlayarak, ortamdaki tüm partikülleri aşağıya yönlendiren ve bulaş riskini en aza indiren benzersiz bir tasarıma sahiptir. Her ortamda en sağlıklı ve en güvenilir hava akış modeli sağlanmıştır.

•Yüksek Verimli, Düşük Enerji Tüketimli Fan:
5 farklı hava debisi için ayarlanabilir, en yüksek motor teknolojisine sahip EC motorlu fandır. Düşük ses seviyeli ve yüksek verimlidir. Ağır ve sürekli çalışma koşulları için tasarlanmıştır.

•Kullanıcı Dostu Kumanda
- Hava debisi 5 farklı kademede ayarlanabilir.
- Cihaz bu düğmeyle çalıştırılır ve durdurulur.
- Ön filtrenin değişim zamanı geldiğinde ışıklı uyarı lambası yanar.
- UV-C lambayı kalabalık ortamlarda çalıştırıp, nüfus yoğunluğu az olan yerlerde kapatılabilir.
- HEPA filtrenin değişim zamanı geldiğinde ışıklı uyarı lambası yanar.
- UV-C lambanın değişi zamanı geldiğinde ışıklı uyarı lambası yanar.

• Ön Filtre :
- 10 µm(mikrometre)’den büyük partikülleri tutan Hijyenik kaplama uygulanmış ön filtreye sahiptir.
- Kaset tipidir. Kolayca takılıp çıkartılabilir. Ayrıca yıkanabilir özellikte olup, uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

• HEPA Filtre:
Ameliyathane gibi çok hassas yerlerde kullanılan, zararlı organizmaları % 99,95 oranında temizleyen filtredir. Kirliliğini otomatik olarak ölçen sistemle donatılan NEFFES ünitesi, filtrenizi ne zaman değiştirmeniz gerektiğini size, ışıklı bir alarm göstergesiyle söyleyecektir. NEFFES’te kullanılan bu filtre standart ebatlarda olduğundan, ihtiyaç halinde dışarıdan da uygun maliyetlerle yenisi satın alınarak değişimi kolaylıkla sağlanabilir. NEFFES’in sahip olduğu HEPA filtre, son derece etkili olan H 13 sınıfında yer almaktadır.

•Karbon Filtre:
Sigara dumanı, yemek kokusu gibi kötü kokuları ve havadaki zararlı kimyasal gazları yok eder.

• UV-C Ultraviyole Sterilizasyon Sistemi:
UV-C Germicidal Lambalar, Ultraviyole ışığın, virüs gibi zararlı mikroorganizmaları yok etmede en etkili çeşidi olan 250-264 nanometre ışık dalga boyunu yayarak dezenfeksiyon uygulamalarında kullanılırlar. NEFFES içerisinde kullanılan bu sistem, kararlı ışınımıyla Ozon (O3) üretmeyen, en sağlıklı ve güvenilir havayı sunar. UV-C Germicidal lambanın 9.000 saat kullanım ömrü vardır. Ünite üzerinde UV-C lambanızın değişim zamanının geldiğini gösteren ışıklı bir alarm sistemi mevcuttur. NEFFES hava temizleme cihazı içerisinde UV-C lambanın bulunduğu bölmede kullanılan yüksek yansıtma özelliğine sahip alüminyum yansıtıcı levhalar ile UV-C lambanın etkinliği % 64 artırılmıştır.

- Sağlık Bakanlığı Aktif Madde İçermeyen Ürün Bildirim Kayıt Belgesi
- CE Belgesi
- Ege Üniversitesi Ege Mikal Çevre Sağlığı Laboratuvarı Mikrobiyal Etkinlik Mantar ve Bakteri Geçerlilik Testi
- Türkak Partikül Tutma Testi
- Prosafety Ozon Gazı Geçerlilik Testi