Doğalgaz Brülörü


Doğalgaz brülörü, hava ve yakıt kontrollü ve verimli olarak yanmayı sağlayacak karışım oluşturan cihazdır. Kazana uygun olarak seçilecek brülörler yanma kalitesini ve verimini olumlu yönde etkileyecektir. Bu cihazların genel prensibi; esas olan yanma verimini yükselterek ideal yanma şartlarına ulaşılarak çevre kirliliğinin önlenmesi ve enerji tasarrufu sağlanmasıdır. Brülör seçiminde hem çalışma prensibi hem de kontrol sisteminin vasıfları göz önüne alınarak yanma odasının özelliklerine göre tip belirlemesi yapılmalıdır.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Doğalgaz Brülörü ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


• Tek kademeli doğalgaz brülörleri; çekilen ısıya bağlı olarak bir defa ayarlanır ve sürekli aynı miktarda yakıt yakılmasını sağlar. Brülör ON - OFF olarak çalışır.
• İki kademeli doğalgaz brülörleri; çekilen ısıya bağlı olarak maksimum ve minimum yükte çalışabilir. İlk devreye girişte minimum yükte devreye girer ve ısı ihtiyacına bağlı olarak maksimum yüke geçer. Bu tür brülörler darbesiz olarak devreye girer.
• Oransal kontrollü brülörler; kapasitesini değişen yüke göre otomatik olarak ayarlayabilir. Bu tip brülörler çalışma yükünü maksimum kapasitesinin %20‘sine kadar kısabilir.