OYAK BETON

Firma Hakkında

Çeyrek asra yakın bir süre OYAK Çimento Grubu fabrikalarının çatısı altında ikincil bir hizmet olarak sunulan hazır beton üretimi ve satışı, sektördeki hızlı gelişmelerin ve artan talebin de tetiklemesiyle, profesyonelliği bir üst düzeye taşımak ve organizasyonel verimliliği daha da artırmak amacıyla ayrı bir kurumsal şirket kimliğiyle yeniden organize olarak bir çatı altında toplanmış ve 30 Mart 2004 tarihinde OYAK Beton Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. OYAK Beton'un ana faaliyet konusu hazır beton üretimi ve satışı olmakla birlikte, diğer bir faaliyeti de Avrupa Birliği uyum sürecinde giderek ağırlaşan çevre mevzuatlarının etkisiyle beton üretim maliyet kalemleri arasında, bazı tesislerde çimentoyu da geçerek birinci sıraya yükselen ve betonun hem kalitesini hem de maliyetini etkileyen agregayı kendi uhdesinde üretmektir. 
 
2004 yılından günümüze uzanan süreçte kurulan tesisler ve Lafarge Marmara hazır beton tesislerinin de katılmasıyla Marmara Bölge hinterlandı ve faaliyet alanı genişlemiştir.. Bu gün OYAK Beton hazır beton da oldukça geniş bir coğrafyada Marmara, İç Anadolu, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerinde faaliyet göstermektedir. Bunun yanı sıra İstanbul ve Ankara’da faaliyet gösteren 3 adet agrega ocağı bulunmaktadır. 
 
Ülke genelinde en yaygın dağıtım ağına ve en yüksek üretim kapasitesine sahip hazır beton firmalarından biri olan OYAK Beton (5 milyon m³/yıl); bugüne kadar 50 milyon m³'ün üzerinde beton üreterek vizyonuna uygun olarak hazır beton sektörünün akla ilk gelen firması olmuştur. Aynı zamanda beton endüstrisinin sürekli ilerleyen, güncelliğini her daim koruyan, çevre duyarlılığı gelişmiş bir şirket olarak; esnek ve yenilikçi yaklaşımı ile aşağıda bir kısmı verilen büyük projelerin vazgeçilmez çözüm ortağı, yaratıcı alternatifler sunan kendi alanının uzmanı güçlü bir kuruluştur ve gelecekte de öyle olacaktır. 

Ürünler

OYAK BETON

Teklif İste

Gönder