Metusan

Firma Hakkında

İnşaat sektörünün yurt içinde gelişmekte olduğu ve Türk müteahhitlerin yurt dışında inşaat işleri almaya başladıkları 70’li yılların sonlarında, 1977 yılında, iki genç mimar tarafından, sektörde eksikliği duyulan yapı malzemelerinden bir kısmını üretmek ve doğru detay çözümleri yaratabilmek amacı ile kurulmuştur.
 
Su yalıtımının öneminin yeni anlaşılmaya başladığı yıllarda, yalıtım bitirme elemanlarının çözümü amacı ile öncelikle çatı süzgeçleri, daha sonra da farklı amaçlar için süzgeçler ve yalıtım profilleri üretilerek sistemin gerekleri yerine getirilmiştir. Bu seriyi takiben, altyapı çalışmaları için menhol kapakları ve çeşitli drenaj ızgaraları piyasaya sunulmuş ve özellikle Libya’da ve yakın coğrafyalarda iş yapan Türk inşaat şirketlerinin ihtiyaçları karşılanmıştır. 80’li yılların başlarında ise çevre bilincini ön plana çıkartmak amacı ile endüstriyel mutfaklar ve benzin istasyonları için organik ve mineral yağ ayırıcılar üretilmeye başlanmış, tüketicinin bilinçlenmesine çaba gösterilmiştir. Takip eden yıllarda, Türkiye’de ilk defa savurma pik döküm drenaj borusu SML ve modifiye bitümlü su yalıtım örtüleri yurtdışından getirilerek piyasanın ihtiyacı karşılanmıştır. 90’lı yılların sonlarına gelindiğinde polimer beton teknolojisi ile öncelikle modüler drenaj kanal sistemi, daha sonra ise aynı sistemin bir türevi olan polimer beton kablo kanal sistemi geliştirilerek sektöre tanıtılmıştır.
 
Bizim için bir adımda geçirilen bu 40 yıl içerisinde pek çok “ilk defa”yı sunduğumuz sektöre ve siz dostlarımıza ilk günkü azim ile hizmet etmeye ve çözüm sunmaya devam ediyoruz ve artık yılları saymıyoruz.

Ürünler

Catch Basin
Panele Ekle
Metusan Catch Basin
Kayar Vana
Panele Ekle
Metusan Kayar Vana
Çelik Kalıp
Panele Ekle
Metusan Çelik Kalıp
Alev Kapanı
Panele Ekle
Metusan Alev Kapanı
Rögar
Panele Ekle
Metusan Rögar
Force
Panele Ekle
Metusan Force
Dolgulu Kapak
Panele Ekle
Metusan Dolgulu Kapak
Kum Tutucu
Panele Ekle
Metusan Kum Tutucu
Metusan

Teklif İste

Gönder