Koyuncuoğlu Ahşap

Firma Hakkında

Modern Koyuncuoğlu Şirketlerinin temelleri, 1947 yılında iş hayatına Kütahya’nın Simav ilçesi Dericiler Çarşısında tabakçılık yaparak başlayan sanayi duayeni Nurullah Koyuncuoğlu tarafından atılmıştır. 1950’li yıllarda, ana faaliyet dalı olan kerestecilik işleri ile başlanılan faaliyetlere 1960 yılında Kütahya-Simav’da ilk kereste fabrikasının kurulması, 1978 yılında Isparta’da kaplama fabrikasının kurulması, 1980 yılında ise İstanbul Merkez deposunu kurulması ile devam edilmiştir. Türkiye’nin ilk anonim sunta fabrikalarından olan SETAŞ Sunta’nın kurulmasını teşvik etmiş ve geçmişten bugüne işletilmesine ve günümüzün ihtiyaçlarının karşılanmasına öncülük etmiştir.

1985 yılında bölge talebini daha kolay karşılar hale gelebilmesi için,  İzmir Bornova’da Ege Bölge Satış Deposu açılmıştır.

1997 yılında artan ithalat ve ihracat taleplerine cevap verebilmek için “Gebze Deposu “açılmıştır.

2005 yılında ise “Koyuncuoğlu Yapı Market” olarak perakende sektörüne adım atılmıştır.

Sektörün ve firmanın ihtiyaçlarını dikkate alarak, emin adımlarla yenilikçi yapısını devam ettiren  Koyuncuoğlu başlangıçta Simav/Kütahya olan genel merkezini, 1980 yılında İstanbul Merkez Depo’nun kurulmasıyla İstanbul’a taşımıştır.

20 dönümlük arazi üzerine kurulu genel merkezimizde, her türlü orman ürünlerinin ithalatı ve ihraçtı yapılmakta olup yine bu merkezden yurt içindeki satış noktalarımıza ve müşterilerimize sevk edilmektedir.  Firmamızın yenilikçi ve araştırmacı yapısıyla dünyada yeni çıkan her türlü orman ürünlerini en kısa zamanda temin ederek kullanıcılarına sunması en önemli misyonlarından birisidir.

Koyuncuoğlu Ahşap Ürünleri

Koyuncuoğlu Ahşap

Teklif İste

Gönder