Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sayfamızı ziyarete devam ederek çerez kullanımını onaylamış olacaksınız. Gizlilik ve Kullanım

Koramic

Firma Hakkında

Koramic Yapı Kimyasalları 1998 yılında merkezi Belçika’da bulunan Koramic Building Products S.A. ile Eczacıbaşı Grubu’nun %50-50 ortaklık anlaşması sonucunda kurulmuştur. 2011 Haziran ayında yapılan anlaşma ile şirketin %100 hissesi Koramic Grubu’na devredilmiş, yeni ticari unvanı Koramic Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi olmuştur.

Yapı Kimyasalları sektörünün en büyük kapalı alanına sahip olan ve ileri teknolojilerle donatılmış ilk üretim tesisi 1999 yılında Bozüyük’te faaliyete alındı. Aynı yıl içerisinde, VitrA Fix markalı ürünler ile iç pazara ilk satışlar gerçekleştirildi.
2000 yılı itibariyle ürün portföyü 5 farklı karo seramik yapıştırıcısı ve 5 farklı derz dolgusundan oluşmaktaydı. Standart yer ve duvar karo uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilen bu ürünlerle, ürün portföyünün temel taşları oluşturulmaya başlandı. Yine aynı yıl içerisinde ilk ihracat gerçekleştirildi. 
2005 yılına gelindiğinde  enerji verimliliği konusundaki gelişmelere paralel olarak VitrA Therm Dış CepheIsı Yalıtım Sistemleri pazara sunuldu. VitrA Therm, ürün teknolojisi ve kalitesiyle 2005 yılının “en iyi ısı yalıtımı ürünü” ödülünü aldı. 
2007 yılında faaliyete alınan Mersin Üretim Tesisi ile toplam üretim kapasitesi yıllık 160.000 tona çıkarken, üretim kapasitesi ve tesislerin lojistik konumlarıyla sadece iç pazarda değil, yurtdışı pazarda daha da güçlü ve iddialı bir konuma gelindi. 
2008 yılında VitrA Therm ürün grubunun ihracat satışlarına başlandı. 
2011 yılı itibariyle dünyanın, Türkiye dahil, 49 ülkesinde birçok yapı projesinde güvenle VitrA Fix ve VitrA Therm markalı ürünler kullanılmaya devam ediyor.

Koramic Ürünleri

Koramic

Teklif İste

Gönder