Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Koçtaş
Koçtaş

Koçtaş

1955 yılından itibaren büyük inşaat projelerine yapı malzemeleri toptancısı olarak hizmet veren Koçtaş Ticaret A.Ş., perakende satışlarına 24 Mayıs 1996 tarihinde İzmir-Bornovada açtığı ilk mağazasıyla başladı. Temmuz 1998de Antalya Topçular ve Aralık 1998de İzmir Balçovada açtığı mağazalarla perakende sektöründe faaliyet göstermeye devam etti.
 
Koçtaş, sektöründe lider olmak, dünyadaki yenilikleri know-how transferiyle elde etmek ve böylelikle uluslararası bir satınalma gücü yaratarak rakiplerine karşı üstünlük sağlamak için, 2000 yılında ev geliştirme sektörünün dünya çapındaki en büyük üç şirketinden biri olan, Kingfisher grubuna bağlı B&Q firması ile ortaklık anlaşması imzaladı. Şubat 2000de başlayan ortaklıkla; şirketin %50 hissesi Koç Grubuna, %50 hissesi de B&Qnun bağlı olduğu Kingfisher Grubuna verilirken ve şirketin resmi adı da Koçtaş Yapı Marketleri Ticaret A.Ş. oldu.
 
Kingfisher grubu Avrupadaki 10 ülkede bini aşkın mağazayla dünya ev geliştirme sektöründeki en güçlü topluluklardandır. Kingfisher, İngiltere, Polonya ve Türkiyede pazar lideriyken; Fransa ve İspanyada pazarın ikinci; Rusya ve Romanyada ise pazarın üçüncü büyük oyuncusudur. Grup ayrıca İrlanda, Portekiz ve Almanyada da faaliyet göstermektedir. Grubun B&Q dışındaki diğer markaları Castorama, Screwfix, Brico Dépot ve Koçtaştır. Grubun İngiltere ve İrlandada B&Q ve Screwfix markaları ile 785, Fransada ise Castorama ve Brico Dépot markası ile 221 mağazası bulunuyor.
 
Bugün Koçtaş, İzmirden Diyarbakıra, Trabzondan Mersine kadar Türkiyenin 19 ilinde toplam 41 mağazasıyla, yerli ve ithal çok sayıda markanın ürünlerini uygun fiyat ve kolay ödeme avantajıyla müşterilerine sunuyor. Koçtaş mağazalarında dekoratif ürünlerden mobilyaya, ev tekstili ürünlerinden mutfak, banyo ve seramiğe, bahçe mobilyalarından aydınlatma ürünlerine, genç odasından hazır perdeye, halıdan boyaya ve parkeye kadar on binlerce ürün satılıyor.