Kimya Endüstri Merkezi

Firma Hakkında

1989 yılında temelleri M. Kürşat HADDAT tarafından Mersin'de Haddat Yapı Kimya San. Tic. Ltd. Şti. ile atılan yapı ürünleri üretimi, bölgesinde ve Türkiye'de birçok ürünün oluşumuna öncülük etmiş, sürekli yaytırımlarını arttırarak sektörde ilerlemiştir.
 
Bu başlangıcı takiben Mersin bölgesinde ilk hazır sıva ve yapı kimyasalları üretimi gerçekleştirilmiştir. Mersin bölgesinde 1990 yılında hazır renkli sıva, iç ve dış emülsiyon boya, sıva ve  harçları ilk defa T.S.E. belgeli olarak üreten firma olmuştur.
 
1994 yılında günlük 150 ton kapasitesiyle bölgenin ilk alçı fabrikası kurulmıuştur. Bu fabrikada alçı sıva, saten alçı gibi ürünlerin yanı sıra Türkiye'de ilk kez alçı taşından (GYPS) gübre üretimi gerçekleştirilmiştir.
 
 
KEM sektör liderleri olan bazı firmalarla bazı stratejik ortaklıklar kurarak 2002 yılında Mersin merkezdeki fabrikasını Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesine taşımıştır. Bu amaçla tamamen öz sermaye kullanarak 22.000 m² alan içerisinde 2.500 m² kapalı alanda dünya standartlarında üretime başlamıştır.
 
Bu yatırımlarla yıllık 100.000 ton özel çimento ve çimentolu toz ürünler, çeşitli toz harçlar, sıvalar ayrıca yıllık 80.000 ton mikronize kalsit ve 30.000 m³ perlit üretim kapasitesine sahip olmuştur.

Kimya Endüstri Merkezi Ürünleri

Kimya Endüstri Merkezi

Teklif İste

Gönder