Kaba Yapı

Atlas 1 Yapı MACROMESH 54 | Makro Sentetik Fiber Donatı

MACROMESH® 54, kopolimer yapıda polipropilen (%99) esaslı bir makro sentetik fiber donatıdır. Beton karışımına uygun dozda katıldığında, betonda donatı görevi görerek çelik hasır ve çelik fiber ihtiyacını ortadan kaldırarak birincil donatı görevi yapar. Plastik evredeki rötre çatlakları dahil çatlakları bertaraf ederek sorunsuz bir yüzey oluşturur. Yapısı gereği korozyona uğramaz ve betonun ömrünü uzatır. MACROMESH® 54, ASTM C-1116 "Fiber Donatılı ve Püskürtme Betonlar için Standart Şartname" ve TS EN 14889-2:2006 gerekliliklerine uygundur.

Atlas 1 Yapı FIBERMESH 650S | Makro Sentetik Fiber Donatı

FIBERMESH® 650S, büyük yüzey alanlı saha betonlarının, şatkrit (püskürtme beton) ve nihai tünel kaplamalarının; tokluğunu, mukavemetini ve verimliliğini artırma amacıyla tasarlanmışyüksek performanslı bir makro sentetik fiber üründür. Fibermesh® 650S, e3 Patentli Elyaf Teknolojisi ile ISO 9001:2008 sertifikalı laboratuvarlarda beton donatısı olarak kullanılmak üzere üretilmektedir.

Atlas 1 Yapı BETONFİBER BF - P.P Elyaflar

BETONFİBER Polipropilen Elyaflar; beton, sıva, şap, alçı, bitüm, prekast ve şatkrit uygulamaları için kullanılan mikro donatı sistemleridir ve betonda ikincil donatı görevi yaparlar. Günümüzde yapılan saha ve laboratuvar çalışmaları göstermiştir ki, BETONFİBER Polipropilen Elyaf kullanılarak inşa edilen projeler yüksek performans sağlamaktadır. Farklı uygulamalar için farklı boyutlarda imal edilen elyaflar (06-12-19 mm) belirlenen dozajda kullanıldığında betonun içerisinde homojen olarak dağılarak rötre ve büzülme çatlaklarının bertaraf edilmesini sağlar.

FİXA Rötresiz Akışkan Tamir ve Ankraj Harcı/REPAIRGROUT GP

Çimento esaslı, tek bileşenli, rötresiz, akıcı kıvamda, ayrışma, terleme yapmayan özel olarak hazırlanmış grout ve ankraj harcıdır.

FİXA Çift Bileşenli Süper Elastik İzolasyon Malzemesi/AQUACEMENT 2K 207

Çimento ve akrilik esaslı, süper elastik, çift bileşenli su yalıtım malzemesidir. Yalıtım sağlamak için iki bileşenin birbiri ile karıştırılması gereklidir. Pozitif su basıncına dayanıklıdır.

ABS Alçı Ekolojik Sıva Alçısı/ABS Oxicoat

ABS Oxicoat Ekolojik Sıva, tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevrecidir. Mimariye çok geniş imkanlar tanıyan, dekoratif ve işlevsel bir iç mekan sıvasıdır. Doğru şekilde ve uygun kalınlıkta uygulandığında, yüzyıllarca bozulmadan kalabilir. İçerdiği özel elementlerle mekanları ele geçiren yemek, sigara, tuvalet, boya, ilaç kokusu gibi kötü kokuları yok ediyor. Ayrıca küf, rutubet ve bakteri oluşumuna engel oluyor. ABS Oxicoat, tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevrecidir. Mimariye çok geniş imkanlar tanıyan, dekoratif ve işlevsel bir iç mekan sıvasıdır. Doğru şekilde ve uygun kalınlıkta uygulandığında, yüzyıllarca bozulmadan kalabilir.

ABS Alçı Ekolojik Makine Sıva Alçısı/ABS Oxicoat

ABS Oxicoat Ekolojik Makine Sıva Alçısı; İç duvar ve tavanlarda tek katta makine ile uygulanan ve düzgün yüzeyler elde edilmesini sağlayan alçı esaslı yüksek kaliteli bir sıva ürünüdür. İçerdiği özel elementlerle mekanları ele geçiren yemek, sigara, tuvalet, boya, ilaç kokusu gibi kötü kokuları yok ediyor. Ayrıca küf, rutubet ve bakteri oluşumuna engel oluyor. ABS Oxicoat, tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevrecidir. Mimariye çok geniş imkanlar tanıyan, dekoratif ve işlevsel bir iç mekan sıvasıdır. Doğru şekilde ve uygun kalınlıkta uygulandığında, yüzyıllarca bozulmadan kalabilir.

ABS Alçı Ekolojik İnce Perdah Alçısı/ABS Oxicoat

ABS Oxicoat Ekolojik İnce Perdah Alçısı, tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevreci; ince uygulanabilen alçı esaslı son kat perdah alçısıdır. İçerdiği özel elementlerle mekanları ele geçiren yemek, sigara, tuvalet, boya, ilaç kokusu gibi kötü kokuları yok ediyor. Ayrıca küf, rutubet ve bakteri oluşumuna engel oluyor. Tamamen doğal malzemelerin karışımıyla üretildiği için doğal, sağlıklı ve çevrecidir. Mimariye çok geniş imkanlar tanıyan, dekoratif ve işlevsel bir iç mekan sıvasıdır. Doğru şekilde ve uygun kalınlıkta uygulandığında, yüzyıllarca bozulmadan kalabilir. Brüt beton, gaz beton, ince kara sıva vb. yüzeylerin son derece düzgün bir şekilde bitimini sağlar. Yüzeylerdeki boşluk ve pürüzleri kapatır, doku farklarını, kalıp hatalarını, düzlemsel bozuklukları giderir. Her türlü boya ve dekoratif kaplamanın macun gerekmeksizin uygulanabileceği kusursuz bir yüzey sağlar.

ABS Alçı Dış Cephe Plaka Derz Dolgu ve Astar Sıvası/ABS EXcoat

Polimer modifiyeli, elyaf takviyeli, su ve neme dayanıklı çimento esaslı malzemedir. Zorlayıcı iklim koşullarına, su ve neme karşı, A1 sınıfı yangına dayanıklıdır. Nefes alabilen yüzeye sahiptir. Antibakteriyeldir.

Ünye Çimento Yüksek Fırın Cüruflu Çimento/CEM III/A 42,5N

TS EN 197-1 standardına göre bünyesinde %36-65 yüksek fırın cürufu içerir.

Aslan Çimento Çimento/Cementum®-CEM II/A-M (S-L) 42,5 R

CEM II/A-M (S-L) 42,5 R - TS EN 197-1 standardına göre bünyesinde %12 ile %20 oranında cüruf ve kalker katkıları içeren portland kompoze çimento

Aslan Çimento Çimento/Powercem®-CEM II/B-M (S-L) 42,5 R

CEM II/B-M (S-L) 42,5 R - TS EN 197-1 standardına göre bünyesinde %21 ile %35 oranında cüruf ve kalker katkıları içeren portland kompoze çimento

Adana Çimento Portland Cüruflu Çimento/CEM II A-S 42,5 R

TS EN 197-1:2012 standardına uygun yüksek performanslı çimento

Adana Çimento Süper Beyaz Çimento/CEM I 52,5 R

Min. 85 beyazlık değerine sahip TS-EN 197-1:2012 ve TS 21 standardına uygun süper beyaz çimento

PONCEBLOC Lento, Isı Yalıtım Bloğu

Duvarlardaki kapı ve pencere açıklıklarının geçilmesinde kullanılan çelik hasır donatılı hafif yapı elemanlarıdır. PonceBloc lento, hafifliği, birebir ölçüleri sayesinde, işin çok hızlı ve mükemmel yürümesini sağlar. A1 Sınıfı (Hiç Yanmaz) yangın sınıfına sahip PonceBloc Lentolar, farklı ebatlardaki alternatifleri sayesinde her türlü uygulama detayına kolaylıkla imkan tanır. PonceBloc Lentolarının uygulanması zaman ve işçilik anlamında tasarruf sağlar. Isı ve buhar geçirgenlik direnci açısından, duvarların diğer kısımları ile bütünlük sağlamaları sayesinde ısı köprülerini ortadan kaldırır.

PONCEBLOC Duvar Bloğu, Ponza Duvar Bloğu

Seri üretilen sağlam duvarların diğer adı olan PonceBloc, boyutsal toleranslarındaki üstünlüğü ile kolay uygulama imkanı sağlıyor. Kesilebilir olması sebebiyle tesisat kanalları açılmasına ve oval duvarlara kolaylıkla olanak tanıyan PonceBloc, iş gücü ve zaman tasarrufu konusunda da rakipsiz. Bina yükünün azalmasına paralel olarak, demir donatılarda ve betonarmede de ciddi avantajlar sağlayan PonceBloc ile özellikle statik hesap aşamasında olan binaların maliyetleri de minimalize edilebiliyor. Pürüzlü yüzeye sahip PonceBloc, sıva tutunmasını kolaylaştırarak sıva sarfiyatını da azaltıyor.