Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sayfamızı ziyarete devam ederek çerez kullanımını onaylamış olacaksınız. Gizlilik ve Kullanım

Aquabet

Marka: OYAK Beton-Aquabet

Islak ve nemli alanlarda kullanılmak üzere dizayn edilmiş, su geçirimsizliği arttırılmış özel bir betondur. Betonun geçirgenliği, beton içerisindeki boşluklar ile çimento hamuru agrega ara yüzeyindeki mikro çatlakların bir fonksiyonudur. Betonun boşluksuz ve geçirimsiz olması durabilite bakımından önemlidir. Betonda durabilite ve geçirimlilik birbiriyle yakından ilgili olan iki olaydır. Betonun akışkan geçirimliliği; basınçlı su , kılcal yolla su emme ve buhar yolu ile gerçekleşir. Geçirimsizlik bakımından gerekli önlemlerin alınmaması durumunda betonda bu üç geçirimlilik aynı yönde ve olumsuz biçimde yüksek değerlere ulaşır ve bu da durabilite bakımından sorunlara yol açar. Su ya da rutubete maruz kalan alanlarda kullanılacak betonların çevre şartlarına göre uygun olması son derece önemlidir. Bu tip alanlarda izolasyon malzemeleri kullanılsa da rutubete maruz kalma ve korozyon riski yüksektir. Korozyonun yapılara olan etkisi ise yıkıcıdır. Geçirimsiz betonlar , demir ve çelik donatıyı korozyona ve dış etkilere karşı korur.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Aquabet ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Çimento Hazır beton Su geçirimsiz beton
1Uygulama Alanları

- Çatı ve teras katlar
- Havuz ve su depoları
- Drenaj ve su kanalları
- Toprak ile temas eden perde duvarlar
- Islak ya da nemli zemine sahip temeller

2Malzeme

Beton

3Teknik Özellikler

Basınç Dayanım Sınıfı: C25/30 - C30/37 - C35/45 - C40/50
Kıvam Sınıfı: S3,S4,S5
Kıvam Koruma Süresi: 1 Saat
Toplam Hava İçeriği: < 2,5 %
Max. Su İşleme Derinliği: 50 mm

4Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2015, TS EN 206, G Uygunluk Belgesi, KGS Uygunluk Belgesi