Beton Yol

Marka: Yolbeton

Silindirle sıkıştırılmış beton yol, ismini yapımı esnasında betonun sıkıştırılması ve son şeklinin verilmesiyle birlikte almıştır. Daha çok baraj yapımlarında kullanılan bu yöntem son yıllarda beton kaplamalar için de sıklıkla tercih edilen bir yöntem olmuştur. Geleneksel beton yollarla aynı dayanıma ve sağlamlığa sahip olan SSB kaplamalar, uygulama olarak asfalt kaplamalara benzemekle birlikte hızlı ve ekonomik bir biçimde uygulanabilmekte, böylece de alternatif bir üst yapı olarak kendini göstermektedir. Yolbeton, Betonsa’nın SSB yöntemi kullanılarak yapılan ürünüdür. Asfalt ve geleneksel beton yollara kıyasla maliyet olarak daha ekonomik, buna karşılık mukavemet ve dayanıklılık açısından çok daha güçlü olan bu yollar, hızlı uygulaması ve onarım gerektirmeyen yapısı ile iş gücü açısından da yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Gerçek verilerle yapılan “Yaşam Döngüsü Analizi”ne göre asfalt yollara kıyasla %28 oranına kadar daha düşük maliyete sahip olduğu görülmüştür.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Beton Yol ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Tüm şehiriçi ve şehirdışı yollarda, otobanlarda, limanlarda, ağır taşıt trafiğine maruz kalan alanlarda, site içi yollarda

Asfalt finişerleri ve çelik tamburlarla uygulanan Yolbeton C30/37 sınıfında yapılmaktadır. Yolbeton yapılırken kalıp işlemi ve ekstra yol düzeltme işlemleri yapılmaz. Yolbeton ürünü geleneksel betonlardan farklı olarak daha yüksek oranda ince agrega içerir, düşük su-çimento oranı ile daha kuru bir yapıdadır.

Samsun ve Çerkezköy köy yolları