Insulatech

Firma Hakkında

Merkez ofisi ve üretim tesisi Tuzla Orhanlı’da bulunan Insula, 6 yıl süren Ar-Ge sürecinin ardından 2016 yılının başında, yapı-inşaat sektörünün başlıca sorunlarından olan; ısı, yangın, ses ve nem yalıtımı konularına çözüm geliştirmek amacıyla kurulmuştur.

Tamamen ülkemizde geliştirilen ve üretilen Insula ürünleri, bugün için “Dış Cephe”, “İç Cephe” ve “Zemin” olmak üzere üç ayrı çözümden oluşan bir ürün yelpazesine sahiptir.

Insula ürünlerinde ana ham madde olarak atık camların geri kazanımlarıyla dönüştürülen cam kürecikler kullanılmaktadır. Ana ham maddeye özel formüllerle eklenen yardımcı malzemeler harmanlanarak yalıtım alanında yüksek mukavemet ve etkin değerler sağlanmaktadır.

Insula ürünlerinin bileşiminde perlit ya da pomza bulunmamaktadır. Tamamen inorganik ham maddeler kullanılarak elde edilmektedir.

Insula ürünleri Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş olup, tüm hakları Insula markasına ait olan formüller içermektedir.

Söz konusu formüller ile üretilen Insula ürünleri, başta ısı yalıtımı olmak üzere; yangın ve ses yalıtımını en yüksek performansla gerçekleştirmekte, ek olarak nem ve küf oluşumunu etkin bir şekilde önleyerek müşterilerine tek bir ürünle birçok çözümü bir arada sunmaktadır.

Insulatech Ürünleri

Insulatech

Teklif İste

Gönder