Yalıtım Camı Ünitesi - Isı Kontrol Kaplamalı (Şişecam Low-E Cam)

Marka: Isıcam® Sistemleri S Serisi

Yeni nesil yalıtım camı Isıcam® Sistemleri S Serisi, ısı kontrol kaplamalı Şişecam Low-E Cam ile Şişecam Düzcam'ın Isıcam® Yetkili Üreticileri tarafından üretilen Isıcam® ünitesidir. Şişecam Düzcam’ın etkin ısı kontrolü için geliştirdiği ürünü Isıcam® S, ısı kontrol özelliği sayesinde ısı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltarak yakıt masraflarından tasarruf sağlar. Sıradan çift cam yerine Isıcam® S tercih edilmesi durumunda, yapılacak ek harcama, sağlanacak enerji tasarrufu ile kullanıcıya 1-2 yılda geri döner. Şişecam Düzcam’ın maksimum enerji tasarrufu için geliştirdiği ayrıcalıklı ürünü Isıcam® S 3+ ise, iki plakası Şişecam Low-E Cam (ısı kontrol kaplamalı cam) olan çift ara boşluklu üçlü Isıcam® ünitesidir. Sıradan çift cama göre göre 4 kat, Isıcam® S’ye göre ise, yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlar. Sıradan çift cam yerine Isıcam® S 3+ tercih edilmesi durumunda, yapılacak ek harcama, sağlanacak enerji tasarrufu ile kullanıcıya 3-5 yılda geri döner. Güneş ısısından maksimum oranda yararlanırken ışıktan ödün vermez. Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler. Düşük UV geçirgenliği sayesinde eşyaların renklerinin solmasını geciktirir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Yalıtım Camı Ünitesi - Isı Kontrol Kaplamalı (Şişecam Low-E Cam) ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Isıcam® S, yeni yapılan konutlar ve güneş kontrol camları ile birlikte ticari binalarda kullanılır. Isıcam® S 3+ ise, etkin enerji tasarrufu istenen konutlar ve ticari binalarda kullanılır.

Isıcam® S ürünü performans değerleri:
• Gün ışığı dışa yansıtma: %12
• Güneş enerjisi toplam geçirgenlik: %55
• Isı geçirgenlik katsayısı: 1,3 Wm2K (4+16+4 mm, kuru hava dolgulu)
• Isı geçirgenlik katsayısı: 1,1 Wm2K (4+16+4 mm, argon dolgulu )

Isıcam® S 3+ ürünü performans değerleri:
• Gün ışığı geçirgenlik: %69,
• Gün ışığı dışa yansıtma: %14,
• Güneş enerjisi toplam geçirgenlik: %48
• Isı geçirgenlik katsayısı: 0,7 W/m2K (4+16+4+16+4 mm, kuru hava dolgulu)
• Isı geçirgenlik katsayısı: 0,6 W/m2K (4+16+4+16+4 mm, argon dolgulu)

Isıcam® S 3+ ünitesinde yer alan Low-E ısı kontrol kaplamaları 2. ve 5. yüzeylerde kullanılır.

TS-EN 1279-1:2018 Yalıtım Camı Üniteleri Standardına uygun olarak, Şişecam Düzcam'ın onayladığı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Isıcam® Sistemleri S serisi üniteleri, Şişecam Düzcam tarafından denetlenen Isıcam® Yetkili Üreticileri tarafından üretilmekte olup, üretim hataları ile üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşı üretim tarihinden başlamak üzere 10 yıl süre ile garantilidir.