Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Sayfamızı ziyarete devam ederek çerez kullanımını onaylamış olacaksınız. Gizlilik ve Kullanım

Yalıtım Camı Ünitesi - Isı Kontrol Kaplamalı (Şişecam Low-E Cam)

Marka: Isıcam® Sistemleri S Serisi

Yeni nesil yalıtım camı Isıcam® Sistemleri S Serisi, ısı kontrol kaplamalı Şişecam Low-E Cam ile Şişecam Düzcam'ın Isıcam® Yetkili Üreticileri tarafından üretilen Isıcam® ünitesidir. Şişecam Düzcam’ın etkin ısı kontrolü için geliştirdiği ürünü Isıcam® S, ısı kontrol özelliği sayesinde ısı kayıplarını sıradan çift cama göre %50 azaltarak yakıt masraflarından tasarruf sağlar. Sıradan çift cam yerine Isıcam® S tercih edilmesi durumunda, yapılacak ek harcama, sağlanacak enerji tasarrufu ile kullanıcıya 1-2 yılda geri döner. Şişecam Düzcam’ın maksimum enerji tasarrufu için geliştirdiği ayrıcalıklı ürünü Isıcam® S 3+ ise, iki plakası Şişecam Low-E Cam (ısı kontrol kaplamalı cam) olan çift ara boşluklu üçlü Isıcam® ünitesidir. Sıradan çift cama göre göre 4 kat, Isıcam® S’ye göre ise, yaklaşık 2 kat daha iyi ısı yalıtımı sağlar. Sıradan çift cam yerine Isıcam® S 3+ tercih edilmesi durumunda, yapılacak ek harcama, sağlanacak enerji tasarrufu ile kullanıcıya 3-5 yılda geri döner. Güneş ısısından maksimum oranda yararlanırken ışıktan ödün vermez. Pencere önlerinin kışın soğuk olmasını önler. Düşük UV geçirgenliği sayesinde eşyaların renklerinin solmasını geciktirir. Isıcam® üniteleri, üretim kaynaklı hatalara karşı 10 yıl süreyle Isıcam® Yetkili Üreticisinin garantisindedir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Yalıtım Camı Ünitesi - Isı Kontrol Kaplamalı (Şişecam Low-E Cam) ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Cam Isı yalıtım malzemesi Yalıtım camı Isı kontrol kaplamalı cam
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Isıcam® S, yeni yapılan konutlar ve güneş kontrol camları ile birlikte ticari binalarda kullanılır. Isıcam® S 3+ ise, etkin enerji tasarrufu istenen konutlar ve ticari binalarda kullanılır.

2Teknik Özellikler

Isıcam® S ürünü performans değerleri:
Gün ışığı geçirgenlik: %79
Gün ışığı dışa yansıtma: %12
Güneş enerjisi toplam geçirgenlik: %55
Isı geçirgenlik katsayısı: 1,3 Wm2K
(4+16+4 mm, kuru hava dolgulu)
Isı geçirgenlik katsayısı: 1,1 Wm2K
(4+16+4 mm, argon dolgulu )
Isıcam® S 3+ ürünü performans değerleri:
Gün ışığı geçirgenlik: %69,
Gün ışığı dışa yansıtma: %14,
Güneş enerjisi toplam geçirgenlik: %48
Isı geçirgenlik katsayısı: 0,7 W/m2K (4+16+4+16+4 mm, kuru hava dolgulu)
Isı geçirgenlik katsayısı: 0,6 W/m2K (4+16+4+16+4 mm, argon dolgulu)
Isıcam® S 3+ ünitesinde yer alan Low-E ısı kontrol kaplamaları 2. ve 5. yüzeylerde kullanılır.

3Kalite Garanti Belgeleri

TS 3539 EN 1279 Yalıtım Camı Üniteleri Standardına uygun olarak, Şişecam Düzcam'ın onayladığı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Isıcam® Sistemleri S serisi üniteleri, Şişecam Düzcam tarafından denetlenen Isıcam® Yetkili Üreticileri tarafından üretilmekte olup, üretim hataları ile üretimden kaynaklanan ara boşluktaki buğulanmaya ve bozulmaya karşı üretim tarihinden başlamak üzere 10 yıl süre ile garantilidir.