Emniyet ve Güvenlik Camı

Marka: Şişecam Lamine Cam, Şişecam Ultra Clear Lamine Cam

Cam kırılgan bir malzemedir ve standart düzcamın darbelere dayanımı düşüktür. Cam kalınlığının artırılması ile camın darbelere karşı dayanımı artmakta, ancak cam kırılmasından kaynaklanan yaralanma riskleri giderilememektedir. Şişecam Lamine Cam, Şişecam Düzcam’ın emniyet ve güvenlik camıdır. Cam kırılmasından kaynaklanan riskleri, kırılma halinde parçaları yerinde tutarak en aza indirger. Dışarıdan gelebilecek darbelere karşı güvenlik sağlar. Taş ve sopa gibi araçlarla yapılan saldırı ve hırsızlık girişimlerinde, içeri girişleri önler/geciktirir. Şişecam Ultra Clear Lamine Cam ise, Şişecam Düzcam’ın düşük demirli düzcamı ile üretilen emniyet ve güvenlik camıdır. Şişecam Lamine Cam’a oranla daha şeffaf bir görüntüye sahiptir ve arkasında sergilenen objeleri gerçek renklerinde göstermektedir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Emniyet ve Güvenlik Camı ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Cam kırılmasının tehlike arz ettiği;
• Yerden 90 cm'e kadar olan camlamalarda,
• Yerden tavana kadar kesintisiz devam eden camlamalarda,
• Doğramalı cam kapılarda ve cam kapıların yan doğramaları içindeki camlamalarda,
• Baş üstü camlamalarında güvenlik için Şişecam Lamine Cam kullanımı uygun bir çözümdür.

Kullanım Alanları: Vitrinler - Çatı ve tavan camları - Rüzgârlıklar - Korkuluklar - İç bölme camları - Müze sergileme üniteleri - Banka şubeleri - Hastaneler (Özellikle psikiyatri klinikleri ) - Trafiğin yoğun olduğu geçitler - Okullar - Çocuk yuvaları - Polis merkezleri ve askeri kurumlar - Aktivitenin yoğun olduğu spor kompleksleri

• Şişecam Lamine Cam, iki veya daha fazla cam plakanın özel bağlayıcı polivinil butiral (PVB) tabakalar yardımıyla, ısı ve basınç altında birleştirilmesiyle üretilir. Farklı renk ve kalınlıktaki cam ve PVB film ile özel taleplere cevap verebilecek şekilde üretilebilir.
• Darbeye dayanıklılığının belirlenmesi için TS EN 12600, saldırıya dayanıklılığın belirlenmesi için TS EN 356 CE işaretleme dokümanlarına başvurulmalıdır.
• Standart ebatlar (mm): 3210x2250 / 3210x2500 / 3210x6000
• PVB kalınlığı (mm): 0,38 / 0,76 / 1,52

Şişecam Lamine Cam, TS EN ISO 12543/1-6 Cam - Yapılarda Kullanılan - Lamine Cam ve Lamine Emniyet Camı standardına uygun olarak üretilir. Şişecam Lamine Cam CE işaretine sahiptir, ilgili işaretleme sisteminin gereği olarak uluslararası akredite laboratuvarlarda TS EN 12600 ve TS EN 356 standartı kapsamında dayanıklılık sınıfı kapsamında gerçekleştirilen deneyin sonuçlarına göre üretilmektedir.