Buzlu Cam ve Telli Cam

Marka: Şişecam Buzlu Cam, Şişecam Telli Cam

Şişecam Telli Cam ve Buzlu Cam Şişecam Düzcam’ın dekoratif camlarıdır. Telli Cam üretimi sırasında camın içine tel konularak elde edilirken, Buzlu Cam cam eriğinin biri desenli iki metal merdane arasından geçirilmesi yolu ile üretilmektedir. Telli camlar kırıldığında parçalar halinde dağılmayarak istenmeyen geçişleri engellemektedir. Estetik bir tasarım ile üretilen buzlu camlar, yaşanılan alanların şıklığını ortaya çıkarır. Ev ve ofis tasarımlarında en doğal malzemelerinden biri olan cam, yaşadığımız mekanlara güneşin ışıltılı dokunuşlarını taşır, aydınlığın ve gizliliğin aynı anda yaşanmasına imkan verir. Buzlu cam aynı zamanda lamine edilerek güvenlik alanında çözümler sunarken, emniyet gerektiren alanlarda da temperli olarak kullanılabilir. Desenli yüzey aynalanarak görsel özellik kazandırılabilir.


Aşağıdaki "Teklif İste" butonuna tıklayarak firmaya Buzlu Cam ve Telli Cam ürünü için teklif ve detaylı bilgi talebinizi iletebilirsiniz.


Konut ve ticari binalarda, tüm dekoratif yüzeylerde kullanıma uygundur.
Şişecam Buzlu Cam
Pencereler, mobilyalar ve dolap kapakları, iç kapılar, duş kabinleri, sehpalar, ara bölmeler, raflar
Şişecam Telli Cam
Pencereler, mobilyalar, iç ve dış kapılar, sergi rafları, ara bölmeler

Şişecam Buzlu Cam, standart olarak 4 mm kalınlığında üretilmektedir. Talebe göre 5-6-8 mm kalınlıklarda ve farklı ebat kombinasyonlarında da üretilmektedir. Standart ebatlar (mm): 2200x1200, 2200x1400, 2200x1600, 2200x1800. Ebat toleransları, tüm anma ebatlarında ±3 mm’dir.

Şişecam Telli Cam, renksiz olarak üretilmektedir. Düz ve Mandalin desenli olmak üzere 2 farklı alternatifi mevcuttur. İkincil bir işlem içermeyen, hammaddesi ve üretim tekniği ile çevre dostu olan telli camlar kenar işleme ve çift cam proseslerine uygundur.

Şişecam Buzlu Cam, TS EN 572-5 Cam - Yapılarda kullanılan - Temel soda kireç silikat cam mamuller - Bölüm 5: Desenli cam standardına göre üretilmektedir.
Şişecam Telli Cam, TS EN 572-6 Cam Yapılarda Kullanılan-Temel Ürünler Bölüm 6: Telli Desenli Cam standardına göre üretilmektedir.