Tekstil Cephe

Marka: Texcover®

Binanın ilk algısını oluşturan cephe tasarımı mimari çalışmalarda önemli bir konudur. Yapının fonksiyon, form ve bulunduğu coğrafya ile kurduğu/kuracağı ortak payda konusunda esnek çözümler getiren tekstil cepheler sektöre yepyeni bir malzeme ve çeşitlilik sunmaktadır. Yeni bir bina tasarımında esnek/değiştirilebilir bir cephe arayışı içinde olunabilir ya da, eski bir binaya yeni bir ifade katmak istenilebilir…Her iki durum için de Tekstil Cephe ile binaları “giydirmek” mümkündür. Tekstil Cephe Sistemi kalıcı ya da geçici bir sistem olarak uygulanabilmektedir. Her iki durumda da sistemin maruz kalacağı yükler dikkate alınmakta ve mevcut/yeni taşıyıcı sisteme aktaracağı yükler tarif edilerek ana taşıyıcı sistemin bu yüklere mukavim olması garanti edilmektedir. Sistemde oluşacak tüm salınımlar incelenerek bu salınımların limitleri belirlenmektedir. Tekstil yarı şeffaf (farklı geçirgenli oranlarında) bir malzeme olarak sahip olduğu form ya da baskıyla yapının siluetini zenginleştirmektedir. Malzeme oluşturduğu yüzey katmanı yardımıyla yapının yaz aylarında ısınmasına, kış aylarında da soğumasına karşı koruma sağlar. Tekstil Cepheler estetik ve fonksiyonel avantajlarının yanı sıra; yapıların enerji sarfiyatını azaltarak enerji verimliliği oluşturmaktadır.


Cam Çatı Kaplaması fiyatları için "Teklif Al" butonu ile firmadan teklif isteyebilirsiniz. Fiyat karşılaştırması için Cam Çatı Kaplaması teklifinizi hemen alın!

Teklif İste Panele Ekle
Etiket:
Cephe kaplaması Tekstil Cephe
Ürün Hakkında
1Uygulama Alanları

Stadyumlar, alışveriş merkezleri, spor sahaları, marinalar, anfitiyatrolar, saçaklar, spor salonları, turistik tesisler, kafeler, restoranlar, yürüyüş yolları, araç park yerleri, rekreasyon alanları, bina cepheleri, asma tavanlar, bekleme alanları

2Kalite Garanti Belgeleri

ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, OHSAS 18001:2007

3Referanslar

Mi-Costa Residence, Çeşme
Vegas Shopping Mall, Moscova
CHP Merkez Bina Gölgelik Tasarımı, Ankara