Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması Sonuçlandı

BELENCO İç Mekan Tasarım Yarışması Sonuçlandı

BELENCO ve TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi işbirliğince ilki düzenlenen iç mekan tasarım yarışmasında, IFI’ın (Uluslararası İçmimarlar / İç Mekan Tasarımcıları Federasyonu) 2019 yılı için belirlediği “Hayatları Değiştiren İç Mekanlar” (Designing Spaces, Changing Lives) temasından esinlenildi. 

Bölgesel ve tek kademeli bir öğrenci yarışması olan ve genç tasarımcılara yeni ufuklar açmak amacıyla bu yıl ilki düzenlenen yarışmada İzmir Ekonomi Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 2. Sınıf öğrencisi Berk İsmail Öndül birincilik ödülünün sahibi oldu.

Ödül Alan Öğrenciler & Berkan Çağlar (BELENCO Kuvars Yüzeyler Genel Müdür Yardımcısı)
 
İlk kez bu yıl İzmir'de kutlanan “Dünya İç Mekanlar Günü” kapsamında düzenlenen yarışmanın sürprizi ise çağdaş mimari yaklaşımları, teknolojik gelişmeleri ve endüstri standartlarını takip etmenin dışında, ilhamını sanattan ve tasarımdan alan BELENCO’nun özel konuğu olarak Türkiye’ye gelen Uluslararası İçmimarlar / İç Mekan Tasarımcıları Federasyonu (IFI) Başkanı Shashi Caan oldu. Uluslararası mimari tasarım alanında seçkin bir düşünce lideri olarak tanımlanan Shashi Caan; bir uygulamacı olarak da, tasarım fütüristi, eğitimci ve yazardır.
 
Tülin Gazi (TMMOB İçmimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı), Shashi Caan (IFI Başkanı), Berkan Çağlar (BELENCO Kuvars Yüzeyler Genel Müdür Yardımcısı)
 
Yarışma böylece, geleceğin iç mekan tasarımcılarını, bir tasarım fütüristini ve ilhamını sanattan ve tasarımdan alan bir marka olan Belenco'yu bir araya getirmiş oldu.
 
Proje Sergisi