Yapı Kataloğu - Nitelikli Mekan Yaratma Platformu

Bize Ulaşın +90 (850) 303 27 83
Zeminde Yenilikçi Renk ve Boyutlar: Colour Compositions

Zeminde Yenilikçi Renk ve Boyutlar: Colour Compositions

PETRA The Flooring Co. ile Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşan Milliken’in 250x1000 mm boyutlarındaki halı plakalarıyla karo halı kullanımına yeni bir biçim kazandıran Plank ailesine dahil olan Colour Compositions, tasarımcılara renk ve biçim çeşitliliğinden faydalanarak uyum, denge, iddia ve şaşırtıcılık üzerine deneyler yapma şansı tanıyor.

Colour Compositions koleksiyonu, 16 renk grubunda toplam 48 desen seçeneğine sahip. Ayrıca Colour Compositions / Accents isimli alt seride, 3 farklı gri tonunun 8 farklı renk ile harmanlanmasından 24 yeni desen elde ediliyor. Tasarımcılara plaka halı sayesinde zeminlerini özelleştirme imkanı sunan koleksiyon, farklı renk grupları ve desenleri birlikte kullanmayı mümkün kılarak sınırsız sayıda tasarım yapma olanağı sağlıyor.

İleri teknolojiyle sürdürülebilir ve sağlıklı tasarımlar

Milliken’in Millitron baskı teknolojisiyle üretilen Colour Compositions serisi; İngiltere, Wigan'daki ISO14001 sertifikalı tesiste %100 geri dönüştürülmüş naylondan elde edilen yüksek performanslı iplikler kullanılarak üretiliyor. Sıfırdan üretilmiş polimerlerden elde edilen ipliklerle aynı dayanıklılığı ve yaşam döngüsünü sunan bu özel iplik, minimum %50 kullanıcı öncesi ve %50 kullanıcı sonrası içeriğiyle kaynak tüketimini ve atık oluşumunu azaltıyor.

LEED sertifikası için artı puan

Milliken’in yapıştırıcı kullanılmadan, yüksek sürtünmeyle halıların yerlerinde kalmasını ve kolayca taşınabilmesini sağlayan TractionBack teknolojisine sahip halıları, LEED sertifikası için piyasadaki diğer modüler halılara kıyasla daha fazla puan kazandırıyor ve uçucu yapıştırıcıların meydana getirdiği VOC salımını ortadan kaldırarak, kapalı alanlardaki hava kalitesinin en üst düzeye çıkarılmasına yardımcı oluyor. 

Geri dönüşüm planı şimdiden hazır

Tüm Milliken ürünlerinde olduğu gibi “karbon nötr” sertifikalı olan koleksiyon aynı zamanda BRE, CRI Green Label Plus ve GuT sertifikalarına sahip ve EPD tarafından onaylı. Yaşam döngüsünün sonunda güvenilir yolla geri dönüşüm işlemi, kullanıcılara Milliken’in “Carpet Take Back” uygulamasıyla bir seçenek olarak sunuluyor.